Krejčí režíroval demolici Calgary

9:31
BOSTON - Útočník David Krejčí se ve čtvrtečním utkání NHL podílel na dalším triumfu Bostonu, který zdemoloval Calgary 9:0. Český hokejista zaznamenal gól a dvě asistence a bodoval už v sedmém utkání za sebou, během nichž dohromady nasbíral 11 bodů za čtyři góly a sedm přihrávek.

Krejčí oslavuje branku v dresu Calgary foto: Reuters

Bruins, v jejichž sestavě kvůli chřipce chyběl druhý nejproduktivnější hráč týmu Brad Marchand, jen potvrdili, že jsou postrachem pro všechny týmy v lize. O den dříve porazili 6:1 New Jersey a z posledních deseti zápasů mají devět výher, přičemž přestříleli své soupeře v poměru 49:13. Se 138 góly jsou zároveň nejlépe střílejícím týmem v celé NHL.

"Myslím, že všechno je to o sebevědomí," řekl o palebné síle Bostonu střelec dvou branek Patrice Bergeron. "Všechny čtyři lajny dávají góly a věří si, to je samozřejmě obrovská výhoda. V mužstvu panuje neuvěřitelná pohoda," dodal.

Základ k triumfu nad Calgary položili obhájci Stanleyova poháru třemi góly v úvodních devíti minutách zápasu. Krejčí svou devátou trefou v sezoně zvýšil na 3:0 poté, co střelou zápěstím zakončil pohlednou souhru v přesilové hře.

Brankář Tuukka Rask potřeboval k čistému kontu 25 úspěšných zákroků. Naopak nováček Leland Irving vydržel v brance Calgary jen 24 minut, pak ho po šesti inkasovaných gólech nahradil Miikka Kiprusoff. Noční můrou se však zápas stal hlavně pro obránce Chrise Butlera, jenž byl na ledě u sedmi gólů, což se v NHL naposledy přihodilo Dougu Wilsonovi v dresu San Jose v roce 1993.

Střelecké trápení ukončil po osmi zápasech Jakub Voráček, jenž svým šestým gólem v sezoně přispěl k výhře Philadelphie nad Chicagem 5:4. O vítězství Flyers, v jejichž sestavě chyběl zraněný Jaromír Jágr, rozhodl 33 sekund před koncem gólem v přesilové hře James van Riemsdyk.

Pro Van Riemsdyka to byl druhý přesný zásah večera a útočník Philadelphie tak zastínil svého věčného souputníka Patricka Kanea, s nímž v roce 2007 těsně prohrál boj o pozici jedničky vstupního draftu. Kane sice v 55. minutě vyrovnal na 4:4, právě při jeho vyloučení ale v poslední minutě Van Riemsdyk rozhodl o výhře Letců.

40 30 (8+22)

"Je to vždycky skvělé, když hrajeme proti sobě. Chodili jsme spolu na střední školu, byli jsme opravdu dobří kamarádi. Stali jsme se taky prvními Američany, kteří obsadili první dvě pozice na draftu. Zažili jsme spolu spoustu legrace a vždycky k sobě budeme mít blízko," řekl Kane.

"Patrick je přítel," potvrdil van Riemsdyk. "Pokaždé, když hrajete proti takovému hráči, je to pro vás velká zkouška. Tyhle zápasy jsou vážně vzrušující. Chicago má velmi dobrý tým, stejně jako my, takže rozhodují maličkosti a dnes jsme měli o trochu více štěstí my," dodal.

Na svůj první gól po otřesu mozku stále čeká Milan Michálek. Netrefil se ani v pátém utkání v řadě, což je v letošní sezoně jeho nejdelší střelecká pauza, Ottawa přesto porazila Tampu Bay 4:1. Hrdinou večera se stal brankář Craig Anderson, jenž zlikvidoval 35 z 36 střel a vychytal čtvrté vítězství v řadě.

"Stejně jako jsme si některé zápasy nezasloužili vyhrát, tak dnes jsme si nezasloužili prohrát," posteskl si trenér Lightning Guy Boucher. "Jejich brankář chytal výborně, ale zároveň jsme měli při řadě šancí velkou smůlu. Hráčů je mi líto," dodal Boucher.

Přímý souboj o postup do elitní osmičky v tabulce Východní konference zvládli hokejisté Toronta, kteří porazili Winnipeg 4:0. Brankář Jonas Gustavsson pochytal všech 24 střel Jets a připsal si první čisté konto v sezoně. V brance Winnipegu tentokrát dostal před Ondřejem Pavelcem přednost Chris Mason.

Zajímavý obrat se povedl hokejistům St. Louis, kteří v duelu s Edmontonem prohrávali po dvou třetinách 1:3, nakonec ale zvítězili 4:3. Oilers získali náskok díky třem gólům v druhé třetině, v níž hráli 11 z 20 minut v početní převaze. Pětiminutovým trestem k tomu přispěl český obránce Roman Polák, jenž byl za sekání vyloučen do konce zápasu.

V třetím dějství však Blues svému soupeři oplatili stejnou mincí, během úvodních dvou minut dvakrát využili přesilovou hru, rozhodující gól pak vstřelil 11 minut před koncem Matt D'Agostini. Trenér St. Louis Ken Hitchcock oslavil 550. vítězství v kariéře.

Výsledky NHL

Boston - Calgary 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)
Branky: 25. a 35. Horton (na druhou Krejčí), 22. a 46. Bergeron, 2. Seguin, 4. Lucic (Krejčí), 9. Krejčí, 23. Kelly, 49. Paille. Střely na branku: 42:25. Diváci: 17.565.

Toronto - Winnipeg 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 6. Kessel, 22. Connolly, 44. Grabovskij, 51. MacArthur. Střely na branku: 25:24. Diváci: 19.514.

NY Rangers - Florida 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 18. Stralman, 45. Callahan, 64. Gáborík - 5. Goc, 46. Santorelli. Střely na branku: 41:21. Diváci: 18.200.

Philadelphia - Chicago 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
Branky: 33. a 60. Van Riemsdyk, 20. Voráček, 28. Hartnell, 32. Zolnierczyk - 4. Hayes, 28. Shaw, 55. Seabrook, 55. P. Kane. Střely na branku: 46:34. Diváci: 19.877.

St. Louis - Edmonton 4:3 (1:0, 0:3, 3:0)
Branky: 15. Stewart, 41. Pietrangelo, 42. Backes, 49. D'Agostini - 26. Hall (Hemský), 26. Eager, 34. Eberle. Střely na branku: 37:32. Diváci: 18.428.

Nashville - Dallas 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 9. G. Bourque - 5. a 20. Ribeiro, 27. Benn, 53. Burish. Střely na branku: 25:30. Diváci: 17.113.

Ottawa - Tampa Bay 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 11. Spezza, 38. Turris, 57. Z. Smith, 60. Alfredsson - 49. Stamkos. Střely na branku: 24:36. Diváci: 19.944.

Los Angeles - Phoenix 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 61. Doughty. Střely na branku: 28:22. Diváci: 18.118.

San Jose - Columbus 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 14. Clowe, 25. J. Thornton - 3. Prospal. Střely na branku: 39:24. Diváci: 17.562.