Krejčí odstartoval obrat Bostonu v Calgary, trefil se i Hudler

8:45aktualizováno  9:35
NEW YORK - Hokejisté Calgary díky brance Jiřího Hudlera dlouho v úterním utkání NHL nad Bostonem vedli, ale nakonec soupeři doma podlehli 1:2. Bruins otočili skóre zápasu v rozmezí 54. až 56. minuty, přičemž vyrovnávací branku vstřelil David Krejčí.

Český hokejista Bostonu Bruins David Krejčí (vpředu) foto: ČTK

Na českého útočníka navázal Reilly Smith a zpříjemnil tím první návrat Jaromea Iginly do Calgary, kde před březnovou výměnou odehrál 16 sezon. Devět z nich v roli kapitána. "Nikdy nevíte, jak na vás budou lidi reagovat. Ale byli skvělí. Ovace ve stoje na začátku utkání byly pro mě a moje rodiče výjimečným okamžikem. Cítil jsem se úžasně," komentoval návrat Iginla, který byl nejdříve vyměněn do Pittsburghu a po sezoně jako volný hráč podepsal s Bostonem. Další český útočník Milán Michálek byl autorem jediné branky Ottawy, které prohrála v Buffalu 1:2 po samostatných nájezdech.

Zápas Bostonu s Calgary:

Český útočník otevřel skóre zápasu v 7. minutě úspěšným zakončením přečíslení dva na jednoho. Navíc se prosadil i v závěrečném dramatickém rozstřelu, který až v desáté sérii rozhodl Zemgus Girgensons. Čtyřmi góly se podílel Alexandr Ovečkin na vítězství Washingtonu nad Tampou Bay 6:5 po samostatných nájezdech. Ruský kanonýr, který je s 26 zásahy nejlepším střelcem soutěže, svou poslední trefou reagoval v závěrečné minutě na gól Ondřeje Paláta a poslal zápas do prodloužení. Obrat Capitals, kteří v utkání prohrávali i 0:3 a 2:4, dokonal v rozstřelu Troy Brouwer.

"V takových situacích jsme se už v minulosti ocitli. Každý z nás věděl, že máme ještě dost času na zvrat a že to musíme vzít postupně jeden po druhém. Důležitý byl druhý gól (na 2:3, který vstřelil Nicklas Bäckström), po němž jsme cítili, že můžeme vyhrát," uvedl Ovečkin, který zaznamenal 13. hattrick v NHL. Dvě z jeho branek padly v přesilové hře, celkově jich v této herní situaci vstřelil za Washington už 137 a v této statistice přeskočil v klubové historické tabulce vedoucího Petera Bondru.

Eliáš si připsal dvě asistence, Jágr jednu

Vedle Ovečkina zářil v utkání i Bäckström, který byl u všech pěti branek týmu. Jeden dal a zbývající přihrál ruskému kanonýrovi. Oba se ale shodně v rozstřelu neprosadili. V nájezdech dostal důvěru i hostující Palát, který vedle branky zaznamenal v základní hrací době i asistenci, ale neuspěl. Stejně si v penaltové loterii počínal i Tomáš Hertl, který se San Jose podlehl doma New Yorku Islanders 2:3 po nájezdech. Islanders vítězstvím přerušili sérii deseti proher. Hokejisté New Jersey prohráli smolně 4:5 v Columbusu, když rozhodující gól padl v předposlední minutě po odrazu od špičky brusle domácího útočníka Nicka Foligna. Za Devils, do jejichž sestavy se vrátil uzdravený Marek Židlický, si dvě asistence připsal Patrik Eliáš a jednu Jaromír Jágr.

Zápas New Jersey s Columbusem:

"Je to zklamání. Nemám pro to žádné jiné slovo. To by se nemělo stávat. Vedeme 3:1 a nemyslím si, že bychom jim toho mnoho dovolili. I z toho mála ale vytěžili hodně," řekl Peter DeBoer, trenér New Jersey, které ztratilo čtyři z posledních pěti utkání. I ve Winnipegu se rozhodovalo v závěru utkání, v němž zařídil Kevin Shattenkirk gólem z 57. minuty vítězství St. Louis 2:1. Obránce Blues překonal brankáře Ondřeje Pavelce, který kryl 18 z 20 střel, tečovanou střelou od modré čáry. Po zranění v dolní části těla se obránce Zbyněk Michálek vrátil do sestavy Phoenixu, s nímž zvítězil v Coloradu 3:1. Výsledek stanovila druhá třetina, ve které dvěma góly oslavil svůj 700. zápas v NHL útočník Antoine Vermette.

Výsledky NHL

Buffalo - Ottawa 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 34. a rozhodující sam. nájezd Girgensons - 5. M. Michálek. Střely na branku: 36:36. Diváci: 18.594.

Washington - Tampa Bay 6:5 po sam. nájezdech (1:3, 3:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 15., 37., 39. a 60. Ovečkin, 27. Bäckström, rozhodující sam. nájezd Brouwer - 3. St. Louis, 11. Kučerov, 12. Thompson, 33. Johnson (Palát), 49. Palát. Střely na branku: 31:42. Diváci: 18.506.

Columbus - New Jersey 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)
Branky: 8. a 26. Atkinson, 25. Dubinsky, 41. Calvert, 59. Foligno - 22. a 54. Brunner (na obě Eliáš), 1. Zajac (Jágr), 11. Ryder. Střely na branku: 23:34. Diváci: 11.905.

Montreal - Los Angeles 0:6 (0:2, 0:4, 0:0)
Branky: 8. Nolan, 20. Kopitar, 22. Martinez, 26. Toffoli, 29. Muzzin, 39. Williams. Střely na branku: 31:30. Diváci: 21.273.

Florida - Detroit 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0) Branky: 45. Bergenheim, 55. Bjugstad, rozhodující sam. nájezd Boyes - 11. Bertuzzi, 27. Dacjuk. Střely na branku: 27:26. Diváci: 13.358.

NY Rangers - Nashville 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 27. Nash - 14. Spalling, 18. Clune, 43. Hendricks, 59. Gaustad. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.006.

Winnipeg - St. Louis 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 43. Little - 25. Steen, 57. Shattenkirk. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 21:20. Diváci: 15.004.

Dallas - Chicago 2:6 (0:2, 1:4, 1:0)
Branky: 34. a 60. Roussel - 23. a 40. Saad, 29. a 32. Sharp, 3. Kostka, 33. P. Kane. Střely na branku: 29:33. Diváci: 12.542.

Colorado - Phoenix 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Branky: 35. Bordeleau - 29. a 36. Vermette, 33. Szwarz. Střely na branku: 30:25. Diváci: 14.110.

Calgary - Boston 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 26. Hudler - 54. Krejčí, 56. Smith. Střely na branku: 27:24. Diváci: 19.289.

Edmonton - Carolina 5:4 v prodl. (3:1, 1:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 2. Hall, 12. Jakupov, 19. Nugent-Hopkins, 22. Joensuu, 62. Eberle - 7. Ruutu, 30. J. Staal, 48. E. Staal, 55. Skinner. Střely na branku: 29:28. Diváci: 16.839.

San Jose - NY Islanders 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 26. Marleau, 36. Pavelski - 59. a rozhodující sam. nájezd Okposo, 41. Vanek. Střely na branku: 48:28. Diváci: 17.562.

2. St. Louis 29 20 3 6 100:67 43
3. Minnesota 32 18 5 9 77:75 41
4. Colorado 29 20 0 9 83:68 40
5. Dallas 29 14 5 10 83:86 33
6. Winnipeg 32 14 4 14 83:90 32
7. Nashville 31 14 3 14 71:89 31