Krejčí dal v NHL gól, ale Boston je na hraně vyřazení. Calgary vypadlo

7:30
New York - Útočník David Krejčí vstřelil v úvodním kole play off NHL po přihrávce Davida Pastrňáka jediný gól Bostonu, který podlehl Torontu 1:2 a v sérii prohrává 2:3 na zápasy. Colorado ovládlo zápas v Calgary v poměru 5:1 a vyřadilo vítěze Západní konference 4:1 na zápasy.

Útočník David Krejčí vstřelil v úvodním kole play off NHL po přihrávce Davida Pastrňáka jediný gól Bostonu, který podlehl Torontu 1:2 a v sérii prohrává 2:3 na zápasy. foto: Reuters

Někteří hráči zvedali v Bostonu ruce nad hlavu po Krejčího střele už ve druhé třetině, ale i opakovaný záběr ukázal, že puk zastavila branková konstrukce. Bezgólový stav tak trval až do 52. minuty, v níž se prosadil střelou bez přípravy Auston Matthews. Za 132 sekund zvýšil náskok Toronta Kasperi Kapanen. Krejčí skóroval v čase 59:16 při hře bez gólmana, když po křížné přihrávce Pastrňáka trefil odkrytou branku.

Opakovaný záběr ukázal, že puk zastavila branková konstrukce.
Někteří hráči zvedali v Bostonu ruce nad hlavu po Krejčího střele už ve druhé...

Calgary zvítězilo jen v prvním duelu a napodobilo suveréna základní části Tampu Bay, který je už z bojů o Stanleyův pohár také venku. Kanadský klub může mrzet, že promarnil v minulém utkání šanci na vyrovnání série, když ztratil ve třetí třetině vedení 2:0 a prohrál 2:3 v prodloužení.

Východní konference

Boston - Toronto 1:2 (stav série: 2:3)

Západní konference

Calgary - Colorado 1:5 (konečný stav série: 1:4)

Rozdílové byly v sérii výkony elitních formací a v pátém utkání se to potvrdilo. Hostující útočník Gabriel Landeskog otevřel desáté minutě skóre a poté, kdy lídr Calgary Johnny Gaudreau neproměnil trestné střílení, zvýšil Mikko Rantanen.

Calgary v závěru první třetiny snížilo trefou T. J. Brodieho, ale v prostředním dějství Colorado odskočilo díky dvěma zásahům Colina Wilsona na 4:1. Jakékoli myšlenky na obrat vzal domácím Rantanen hned v úvodní minutě závěrečné třetiny gólem na 5:1. I přes pět inkasovaných gólů zůstal Mike Smith v brance až do konce zápasu a v celé sérii nepustil na své místo Davida Ritticha na ani jednu sekundu.