Krejčí asistencí pomohl Bostonu k bodu. Hrdina Toronta inkasoval šestkrát

7:44
NEW YORK - Útočník David Krejčí přihrál ve středečním utkání NHL na jeden gól Bostonu, který ale nakonec prohrál v Edmontonu 2:3 po nájezdech. Devětadvacetiletý rodák ze Šternberka se zapsal do statistik potřetí za sebou a s 25 body za 9 gólů a 16 asistencí poskočil v tabulce produktivity českých hokejistů na první místo před Tomáše Plekance.

Český útočník ve službách Bostonu David Krejčí foto: ČTK

Krejčí vymyslel v 57. minutě vyrovnávací gól na 2:2. Za brankou Edmontonu na chvíli podržel kotouč, ve správné chvíli povyjel, přesně načasovanou přihrávkou našel před brankovištěm najetého obránce Zdena Cháru a ten pohotově zavěsil.

V penaltovém rozstřelu pak ale Krejčí neuspěl, stejně jako před ním jeho spoluhráči Brad Marchand a Patrice Bergeron, na druhé straně rozhodl o výhře Oilers Jordan Eberle. Edmonton tak úspěšně načal sérii pěti domácích zápasů poté, co na předchozím pětizápasovém výjezdu po hřištích soupeřů utrpěl čtyři porážky.

Zároveň Edmonton přerušil vítěznou sérii Bruins, která trvala pět zápasů. „Dnes jsme podali jen průměrný výkon. Nebruslili jsme špatně, ale chyběl nám důraz. A bez toho nemůžeme být úspěšní,“ prohlásil trenér Claude Julien. „Proti takovým soupeřům musíme hrát tvrdě, místo toho jsme se přizpůsobili jejich stylu hry. Bylo to nahoru dolů a to není náš styl,“ dodal Julien.

Jak je NHL nevyzpytatelná, zakusil nováček v brance Toronta Garret Sparks. Před třemi dny slzel dojetím, když ve svém premiérovém zápase vychytal čisté konto a výhru 3:0 nad Edmontonem. Ve středu ale dvaadvacetiletý gólman musel strávit debakl 1:6 na ledě Winnipegu. V brance Jets odchytal rovněž svůj druhý zápas v NHL Connor Hellebuyck, který stejně jako před pěti dny proti Minnesotě inkasoval pouze jednou a připsal si druhé vítězství.

Hokejisté Toronta šli sice už po dvou minutách hry do vedení, když se poprvé v sezoně trefil Michael Grabner, ještě do první přestávky ale skóre otočil dvěma trefami Drew Stafford. Triumf pak Jets dokonali čtyřmi góly ve třetí třetině. „Vzhledem k výsledkům z minulého měsíce jsme už nutně potřebovali začít vyhrávat,“ konstatoval Stafford, jehož tým v listopadu odehrál deset ze čtrnácti zápasů na hřištích soupeřů a osm z nich prohrál. „Zkoušíme jako by zmáčknout tlačítko ‚reset‘. V prosinci hrajeme většinou na domácím ledě a musíme být úspěšní,“ dodal Stafford.

Brankář poražených Sparks si vyčítal třetí třetinu. „Dneska jsem nepředvedl dobrý výkon a zaplatili jsme za to. Všechny ty čtyři góly jsem měl chytit,“ řekl Sparks. Kouč Mike Babcock se ho ale zastal. „Neměl by brát vinu na sebe. Je to ještě kluk a ve třetí třetině jsme byli pod tlakem. Buďme upřímní, hráli jsme špatně, nedokázali jsme smršť soupeře zpomalit, natož zastavit.“ Chuť si spravil slovenský brankář Jaroslav Halák, který v newyorském derby proti Rangers vychytal výhru Islanders 2:1 po samostatných nájezdech. Koncem listopadu byl Halák potupen v penaltovém rozstřelu na Floridě, když nechytil ani jeden z pěti nájezdů Panterů, tentokrát ale zlikvidoval všechny tři a korunoval tak výkon ze základní hrací doby, kdy si připsal 33 úspěšných zákroků.

„Minulý rozstřel, to samozřejmě nebylo nic hezkého. Jsem moc rád, že jsme to dnes dotáhli k vítězství a získali dva velmi cenné body. Každá výhra proti diviznímu rivalovi má velkou cenu,“ radoval se Halák, jehož tým od porážky na Floridě vyhrál potřetí v řadě.

Výsledky středečních zápasů NHL

Winnipeg - Toronto 6:1 (2:1, 0:0, 4:0) Branky: 9. a 18. Stafford, 42. Scheifele, 43. Ladd, 51. Little, 58. Peluso - 3. Grabner. Střely na branku: 35:33. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Stafford, 2. Scheifele, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg).

Edmonton - Boston 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0) Branky: 31. Letestu, 50. Hendricks, rozh. nájezd Eberle - 39. Krug, 57. Chára (Krejčí). Střely na branku: 36:40. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Hendricks, 2. Nilsson (oba Edmonton), 3. Rask (Boston).

NY Islanders - NY Rangers 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0) Branky: 33. Tavares, rozh. nájezd Okposo - 39. Stalberg. Střely na branku: 37:34. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Halák (oba Islanders), 3. Lundqvist (Rangers).

Anaheim - Tampa Bay 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) Branky: 25. Perry - 23. Drouin, 37. Marchessault. Střely na branku: 33:22. Diváci: 14.741. Hvězdy zápasu: 1. Bishop (Tampa), 2. Perry, 3. Rakell (oba Anaheim).

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...