Krčmář skončil v ‚masáku‘ devátý, Němci Schempp a Lesser přesprintovali Fourcada

13:15
oberhof - Dvojnásobnou domácí radostí skončil závod biatlonistů s hromadným startem v německém Oberhofu. Premiérově v této sezoně vyhrál Simon Schempf před Erikem Lesserem, kteří v cílové rovince překvapivě přespurtovali suveréna současné sezony Francouze Martina Fourcada. Další umístění v top ten si připsal Michal Krčmář, který dojel devátý.

Michal Krčmář v závodě s hromadným startem předvedl další umístění v top ten. foto: Petr Lemberk, MAFRA

Koukalová: Srazit se v té rychlosti s tělesem jako já? To bych nikomu nepřála

Ondřej Moravec měl stejně jako Krčmář tři chyby na střelnici a do cíle dojel na třináctém místě. Michalu Šlesingrovi se nepovedla střelba a s šesti chybami přijel na předposledním 29. místě.

„Pochvala pro Michala Krčmáře a Ondru Moravce,“ prohlásil kouče mužské reprezentace Michael Málek. „Nevím, co se stalo Michalovi (Šlesingrovi), těžko teď soudit. Musíme si o tom popovídat,“ řekl České televizi.

Michal Krčmář na střelnici.
Gabriela Koukalová má velkou šanci se obléct zpět do žlutého trikotu.

Nejlepší Čech ve Světovém poháru Šlesingr pokazil závod hned při prvním průjezdu stadionem. Tři chyby způsobily, že po objetí trestných kol se na trať vrátil na předposlední pozici. Moravec chyboval jednou, zato Krčmář byl po pěti přesných ranách v elitní desítce.

Výsledky:

Muži - závod s hromadným startem na 15 km:

1. Schempp 38:30,9 (1 trest. okruh), 2. Lesser (oba Něm.) -0,4 (1), 3. M. Fourcade -0,4 (2), 4. Beatrix (oba Fr.) -13,2 (1), 5. Björndalen (Nor.) -19,5 (1), 6. Doll (Něm.) -47,8 (2), 7. Svendsen (Nor.) -52,8 (2), 8. Babikov (Rus.) -53,1 (2), 9. Krčmář -58,9 (3), 10. Weger (Švýc.) -1:00,8 (1), ...13. Moravec -1:13,3 (3), 29. Šlesingr -4:00,4 (6).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 26 závodů):

1. M. Fourcade 610 b., 2. Šipulin (Rus.) 379, 3. Schempp 370, 4. Lesser 347, 5. Cvetkov (Rus.) 329, 6. Peiffer (Něm.) 326, ...12. Moravec 237, 14. Krčmář 233, 16. Šlesingr 225, 46. Soukup 51, 52. Václavík 32, 81. Krupčík 3.

Při druhé střelbě Krčmář netrefil dva terče a propadl se na chvost druhé desítky, kde se v tu chvíli pohyboval i Moravec. Šlesingrovi se podařilo trefit všechny terče a posunul se pořadím.

Na třetí střelecké zastávce biatlonisté vestoje hodně chybovali, dokonce dvakrát se netrefil Fourcade, a do čela se posunul norský veterán Ole Einar Björndalen.

Bezchybně a hlavně rychle zastřílel Moravec a do předposledního okruhu vyjel na dohled elitní desítce. Krčmář chyboval jednou a byl za ním, Šlesingr opět třikrát minul a propadl se zpět na chvost startovního pole.

Na poslední střelnici Fourcade sestřelil všechny terče a útočil na deváté vítězství v sezoně. Stíhací jízda ve třetím okruhu ho však vysílila natolik, že oba Němci, kteří měl na střelnici jedinou chybu, ho předstihli. Björndalen v závěru udělal jednu chybu a byl pátý.

Fourcade se i přes porážku v jedenáctém individuálním závodu sezony podesáté dostal na stupně vítězů.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...