Krčmář se po sedmi chybách propadl až na 30. místo, Moravec měl dokonce osm chyb

14:15aktualizováno  14:49
PCHJONGČCHANG - Michalu Krčmářovi se biatlonová stíhačka mužů na 12,5 kilometru vůbec nepovedla. Ze druhého místa po sprintu se po sedmi chybách na střelnici propadl až na 30. příčku. Ještě hůř dopadl Ondřej Moravec, který skončil až na 51. pozici. Vyhrál obhájce triumfu a letošní suverén Francouz Martin Fourcade.

Michalu Krčmářovi se olympijská stíhačka hlavně na střelnici vůbec nepovedla. foto:  Michal Sváček, MAFRA

Vítková byla před poslední střelbou třetí, nakonec skončila až sedmá

Sedmadvacetiletý rodák z Vrchlabí Krčmář pohřbil naděje na další úspěch na střelnici, kde udělal celkem sedm chyb, z toho pět na položkách vestoje.

Pro zlato si stejně jako v Soči dojel vedoucí muž Světového poháru Francouz Martin Fourcade, který se po famózním běhu dokázal posunout z osmého místa po sprintu.

Svou první velkou individuální medaili v kariéře senzačně získal teprve dvacetiletý Švéd Sebastian Samuelsson, jenž skončil druhý. Bronz vybojoval Němec Benedikt Doll.

Ondřej Moravec
Martin Fourcade se raduje z triumfu

Druhý český závodník ve stíhacím závodu na 12,5 kilometru Ondřej Moravec udělal dokonce ještě o jednu chybu více než Krčmář a z 29. místa se propadl až na 51. pozici.

Ani jeden ze tří medailistů ze sprintu nedokázal zužitkovat výhodnou pozici na startu k dalšímu cennému kovu. Krčmář hned po první střelbě vleže musel na dvě trestná kola a propadl se na 22. místo s minutovou ztrátou na čelo.

Muži - stíhací závod:

1. M. Fourcade (Fr.) 32:51,7 (1 tr. okruh), 2. Samuelsson (Švéd.) -12,0 (1), 3. Doll (Něm.) -15,1 (1), 4. T. Bö (Nor.) -1:02,6 (3), 5. Schempp (Něm.) -1:02,7 (3), 6. Weger (Švýc.) -1:03,1 (2), 7. Desthieux (Fr.) -1:03,7 (3), 8. Peiffer (Něm.) -1:14,1 (3), 9. Bjöntegaard (Nor.) -1:26,3 (4), 10. Hofer (It.) -1:32,7 (3), ...30. Krčmář -3:49,9 (7), 51. Moravec -5:54,2 (8).

Další položku sice zvládl čistě, ale „stojky“ mu vůbec nevyšly. Udělal hned pět chyb, navíc měl nejpomalejší střelecký čas z celého startovního pole.

„Nemyslím si, že hrála roli euforie z medaile. Od rána jsem se snažil tyhle myšlenky vytlačit a připravit se. Byl jsem soustředěný na svůj výkon. Šel jsem do závodu znovu s čistou hlavou, ale bohužel se mi ten závod nepovedl. Je to to, co jsem nechtěl, aby se stalo. Bohužel ta první ležka byla nezvládnutá,“ řekl Krčmář.

Moravec byl s osmi chybami na střelnici jedním ze tří nejhorších ve stíhačce.

„Není nic, co by v tomhle závodě bylo pozitivního. Střelecky i běžecky byl nezvládnutý. Měl jsem se s tím vypořádat lépe. Zvládla to spousta lidí. Jeden z nejhorších závodů za několik let,“ konstatoval.

Trojnásobný medailista ze Soči musí zajet hodně dobře vytrvalostní závod, aby měl šanci dostat se do závodu s hromadným startem.

Fourcade má třetí individuální zlato

Fourcade si spravil chuť po nevydařeném sprintu a získal svou třetí individuální zlatou medaili z olympijských her.

Pod pěti kruhy vybojoval devětadvacetiletý francouzský fenomén už pátý cenný kov. Fourcade předvedl druhý nejrychlejší běh, po třetí střelecké položce se dostal do čela a vedení s přehledem udržel.

Švédský mladík Samuelsson startuje na své první olympiádě a hned v druhém závodu si díky vůbec nejrychlejšímu běhu senzačně dojel ze 14. místa po sprintu pro stříbrnou medaili.

Ve Světovém poháru mu přitom patří až 50. místo. Na Samuelssonův finiš nestačil Doll, i on ale mohl slavit první cenný kov pod pěti kruhy.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...