Krasobruslař Březina byl v Paříži pátý, Chan opět překonal rekord

17:45
PAŘÍŽ - Krasobruslař Michal Březina skončil v závodu Grand Prix v Paříži pátý. Ve volné jízdě vylepšil šesté místo, které mu patřilo po pátečním krátkém programu. Mužskou kategorii Trofeje Erika Bomparda suverénně vyhrál trojnásobný mistr světa Patrick Chan z Kanady, jehož výkon 295,27 bodu je novým světovým rekordem.

Český krasobruslař Michal Březina foto: ČTK

Soutěž ve francouzské metropoli byla pro třiadvacetiletého českého reprezentanta druhým vystoupením v letošní Grand Prix. Na říjnové Kanadské brusli získal Březina 218,32 bodu a obsadil čtvrté místo, tentokrát byl jeho součet o více než dvanáct bodů nižší.

Chan v krátkém programu získal 98,52 bodu a vlastní světový rekord z březnového MS vylepšil o 15 setin. Další rekordy přidal ve volné jízdě (196,75) i v celkovém skóre, kde dosavadní maximum posunul o více než 14 bodů.

V krátkém programu držel s Chanem krok osmnáctiletý Japonec Juzuru Hanju, který za ním v polovině soutěže zaostával jen o tři body, nakonec ale s kanadským suverénem prohrál o více než třicet. Třetí skončil Američan Jason Brown.