4. dubna 2017 6:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kráska v plavkách se chce soudit s Američany. Za to, že uklouzla v jejich šatně

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 6Diskuse
V plavkách jí to sluší, s raketou už je to horší. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V plavkách jí to sluší, s raketou už je to horší. | foto: Twitter/Genie Bouchardová

New York Tahle holka pořád musí mít něco zvláštního. Eugenie Bouchardová nejprve nafotila pro Sports Illustrated odvážné snímky v plavkách a někdy i bez nich, pak si domluvila rande naslepo s neznámým školákem a teď všemu nasadila korunu, když se rozhodla neustoupit a její spor s americkou tenisovou asociací (USTA) se bude řešit až u soudu.

Obyčejným lidem to může připadat jako šílenost, nikoliv však kanadské tenistce a finalistce Wimbledonu z roku 2014. Bouchardová totiž v září 2015 zažalovala americký svaz za to, že po pádu v šatnách na vytřené podlaze na US Open utrpěla otřes mozku.

Její právní zástupce Benedict Morelli dokonce tvrdí, že otřes mozku může za to, že Bouchardová hraje poslední rok a půl mnohem hůř než před ním.

Ve čtvrtek se obě strany sešly, aby se dohodly na náhradě ušlého zisku. To se však nestalo a tak v září začne soudní proces.

„Genie se hodně věnuje sociálním sítím a vypadá vážně dobře, protože je to krásná mladá žena. Ovšem její tenisová bilance už tak dobrá není,“ uvedl pro TSN Morelli.

„Malý počet výher má rozhodně hodně společného s jejím momentálním nízkým sebevědomím a psychickým i fyzickým rozpoložením. Za tohle někdo zaplatí,“ přidal nekompromisně.

Do roku 2014 byla dnes třiadvacetiletá tenistka na cestě k vrcholu. Ve zmíněném roce došla minimálně do semifinále na Australian Open, French Open, i zmíněném Wimbledonu, kde prohrála až ve finále s Petrou Kvitovou. Na žebříčku pak byla pátá.

Půvabná kanadská tenistka Eugenie Bouchradová si poprvé v životě vyzkoušela focení bez vrchního dílu plavek.
Eugenie Bouchardová splnila slib a šla s dvacetiletým studentem na rande.

Od čtvrtfinále v Melbourne v následném roce se jí opět začalo dařit až na US Open, kde se dostala do osmifinále, kvůli otřesu mozku však zápas vzdala a sezonu zakončila na 48. příčce žebříčku.

Letos v úvodu sezony došla v Sydney až do semifinále, na oblíbeném Australian Open však vypadla ve třetím kole s pozdější semifinalistkou Coco Vandewegheovou.

„Celá tahle situace má na Genie obrovský vliv. U některých hráček také došlo k různým zraněním a tyto tenistky se již nikdy nedokázaly vrátit do stejné formy, kterou před zraněním měly. Doufáme, že tohle není i případ Genie,“ dodal Morelli.

larJaroslav Šindelář
  • 6Diskuse