4. prosince 2007 18:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Královec si šestkrát nepískne

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Fotbalový sudí Pavel Královec | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalový sudí Pavel Královec | foto: ČTK

PRAHA Fotbalový sudí Pavel Královec si v první lize nezapíská šest zápasů. Komise rozhodčích mu zastavila činnost za hrubé chyby v nedělním utkání mezi Slavií Praha a Mladou Boleslaví.

Královec tak vyrovnal nelichotivý rekord dalšího chybujícího arbitra Radka Kociána, jemuž byla v polovině listopadu za přehmaty v duelu Liberec - Most také pozastavena činnost v nejvyšší soutěži na šest utkání.

Komise rozhodčích našla pochybení také u dalších dvou rozhodčích nedělního duelu na Strahově. První asistent Antonín Kordula vynechá čtyři zápasy a čtvrtý rozhodčí Jaroslav Moudrý zmešká dvě utkání.

Mezinárodní sudí Královec zápas Slavie s Boleslaví nezvládl a od delegáta Miroslava Maurera si při hodnocení vysloužil nízkou známku 4. Nejprve chybně udělil žlutou kartu boleslavskému obránci Tomáši Hrdličkovi namísto Janu Rajnochovi a vzápětí jej po druhém napomínání vyloučil.

V nastaveném čase Královec poškodil Slavii, když neodpískal penaltu po faulu hostujícího Václava Procházky na slávistického útočníka Tomáše Necida.

Už v pondělí rozhodčího i jeho asistenty tvrdě kritizoval předseda komise rozhodčích Luděk Macela. Pro Královce dnešním verdiktem ligový podzim předčasně skončil, víkendové předehrávané 16. kolo se jej už týkat nebude.

Lidovky.cz
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na Lidovky.cz