Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Královec i Zelinka chybovali. Diop i Daníček měli být vyloučeni, shodla se komise sudích

12:42
Patří k nejvýše postaveným českým sudím na mezinárodní scéně, řídí zápasy evropských pohárů i reprezentačních týmů. Jenže... „Pavel Královec a Miroslav Zelinka v posledním ligovém kole hrubě chybovali,“ oznámila komise rozhodčích.

Pavel Královec. foto: Reuters

Královec udělal očividnou hrubku v pondělním vyhroceném utkání mezi domácím Baníkem Ostrava a Spartou (0:1), které se mu celkově nepovedlo.

V nastavení prvního poločasu nechal bez povšimnutí hrubý faul domácího útočníka Dame Diopa, který zběsilým skluzem zezadu „přejel“ Nicoale Stancia, navíc v přerušené hře, protože sparťanovi sudí pískal ofsajd.

Diop už v té době hrál se žlutou kartou, Královec ho měl napomenout podruhé a zároveň vyloučit.

„V nastavené době hry 1. poločasu se rozhodčí Pavel Královec dopustil hrubé chyby, když neudělil druhou žlutou kartu a následně červenou kartu domácímu hráči číslo osm za bezohledné podražení soupeře,“ oznámila komise.

Ostravský trenér Bohumil Páník však byl jiného názoru. „Dame takhle hraje. Srdce, bojovnost, tenhle naturel k regionu patří, mě to nepřekvapuje. Hrál to na hranici, ale přes tu hranu nepřepadl, což je dobře,“ prohlásil Páník na tiskové konferenci krátce po utkání.

Vyhrocené chvíle měl i duel druhého pražského S na Slovácku. V nastavení druhého poločasu nejprve domácí Filip Kubala hrubě fauloval Vladimíra Coufala, za což obdržel žlutou kartu. V tom Zelinka zjevně nechyboval.

Vzápětí domácí kapitán Vlastimil Daníček ze strany zajel podrážkou do Ibrahima Traorého, Zelinka zákrok viděl a napomenul Daníčka rovněž žlutou kartou.

„V 93. minutě se rozhodčí Miroslav Zelinka dopustil hrubé chyby, když nevyloučil domácího hráče čísla 28 za surovou hru,“ oznámila komise.

V tomto případě však měl také zároveň zasáhnout videoasistent, ale zřejmě měl podobný názor na zákrok jako Zelinka a přezkoumání kvůli možnosti udělení červené karty nedoporučil.

Komise ještě vytkla Ondřeji Berkovi, že v Plzni hned neviděl ruku hostujícího Zapalače v pokutovém území. Zápas však neovlivnil, protože penaltu nařídil po upozornění asistenta a následném zhlédnutí videa.