Král Ronaldo. Hattrickem v derby zostudil Atlético a poslal Real do trháku před Barcou

22:45
MADRID - Útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo třemi góly rozhodl o výhře „Bílého baletu“ 3:0 v derby španělské fotbalové ligy na hřišti Atlética. Pro portugalského reprezentanta to byl 39. soutěžní hattrick v dresu Realu. Barcelona pouze remizovala s Málagou 0:0 a zůstala na druhém místě tabulky o čtyři body za Realem. Do zápasu nenastoupil kvůli zdravotním potížím hvězdný útočník Lionel Messi.

Cristiano Ronaldo ukázal, že to na Atlético umí, vstřelil proti němu už 18 gólů. foto: Reuters

Bayern poprvé v sezoně prohrál, ve šlágru kola padl v Dortmundu

Sevilla v závěru otočila na hřišti La Coruni a zvítězila 3:2. Andalusané poskočili na třetí místo, konkurent z Villarrealu ale má utkání k dobru. Deportivo získalo z posledních pěti zápasů pouze dva body a je jen těsně nad hranicí sestupu.

Ve 12. minutě madridského derby se do velké šance dostal po centru zleva Ronaldo, jeho lavičku ale skvělým zákrokem na brankové čáře zneškodnil Oblak.

O chvíli později se portugalský reprezentant postavil k přímému kopu ze vzdálenosti 28 metrů od branky a Varanem tečovaný míč už skončil v bráně domácích.

Atlético inkasovalo minimálně jeden gól v posledních pěti zápasech, což se jim pod trenérem Diegem Simeonem stalo poprvé.

Do druhého poločasu jeho svěřenci vstoupili mnohem aktivněji, dvacet minut před koncem ale Ronaldo upadl v šestnáctce po zákroku Saviče a sám s přehledem proměnil pokutový kop.

Definitivně pak jedenatřicetiletý forvard rozhodl po Baleově přesné přihrávce před branku.

La Coruňa - FC Sevilla 2:3 (1. Babel, 42. Andone - 44. N’Zonzi, 87. Vitolo, 90.+2 Mercado)
FC Barcelona - Málaga 0:0
Eibar - Vigo 1:0
(9. Rico)
Atlético Madrid - Real Madrid 0:3 (23., 71. z pen. a 77. Ronaldo).

Z klasické barcelonské útočné trojice dnes hrál pouze Neymar. Suárez chyběl kvůli kartám, Messiho před zápasem s Málagou postihly žaludeční potíže. Místo nich nastoupili vpředu Alcácer a Turan.

Se svými spoluhráči sice přestříleli soupeře poměrem 28:4, po 81 procent času navíc katalánský celek držel míč, překonat gólmana Kameniho se ale nikomu nepovedlo.

„Jsme zklamaní. Nečekali jsme, že budou až tak zatažení, ale to měl jejich kouč v úmyslu. Hustota soupeřových hráčů byla neuvěřitelná,“ uvedl kouč Barcelony Luis Enrique.

Barcelona nevyužila ani přes 20 minut trvající přesilovku po vyloučení Llorenteho, v úplném závěru dostal další červenou kartu záložník hostů Carlos. Záložník Sergio Busquets tak neoslavil jubilejní 400. start za Barcelonu ideálním způsobem.

„Vyloučením se nic nezměnilo, neboť všichni jejich hráči byli stejně vzadu. Líbil se mi ale přístup mých hráčů a víra, kterou oni i naši fanoušci měli,“ dodal trenér Enrique.

La Coruňa začala proti Seville dobře a už v první minutě se dostala do vedení po Babelově gólu.

V 42. minutě navíc po povedené individuální akci zvýšil Andone a zdálo se, že Sevilla znovu potvrdí svoji nemohoucnost na hřištích soupeřů: z předcházejících 24 zápasů vyhrála jediný.

Ještě do přestávky ale snížil N’Zonzi, s dalšími dvěma trefami hosté počkali až do úplného závěru. Nejprve se v 87. minutě prosadil nikým nehlídaný střídající Vitolo a v nastavení z dorážky dokonal obrat Mercado.