Kouzelník Rooney. O výhře Manchesteru United rozhodl patičkou z říše snů

9:00
MANCHESTER - Fotbalisté Manchesteru United až do soboty nevyhráli osm zápasů v řadě, a fanoušci kvůli tomu svalovali největší vinu na kapitána Wayna Rooneyho. Anglický útočník se však v duelu 20. kola Premier League se Swansea vykoupil tím nejlepším možným způsobem. Parádním gólem ze 76. minuty rozhodl o výhře 2:1.

Wayne Rooney se raduje z gólu do sítě Swansea foto: Reuters

Trápící se United ztráceli stejně jako trenér Louis van Gaal půdu pod nohama, navíc je čekal soupeř, s nímž třikrát v řadě prohráli.

Dvacet minut před koncem navíc na gól francouzského mladíka Martiala odpověděl přesnou hlavičkou Islanďan v dresu Swansea Sigurdsson, a zdálo se tak, že United opět nedokážou zvítězit.

Čtvrt hodiny před koncem však přišla chvíle nejlepšího střelce anglické reprezentace Rooneyho, který si naběhl v pokutovém území na centr Martiala z levé strany a patičkou zády k bráně umístil míč přesně do šibenice branky bezmocného gólman Fabianského.

„Myslím, že si Rooney zaslouží velké uznání za ten druhý gól. To bylo něco, co mnoho hráčů nedokáže. Ukázal svoji kvalitu,“ přiznal polský brankář Swansea Fabianski.

Wayne Rooney se raduje z gólu do sítě Swansea.
Wayne Rooney se raduje z gólu do sítě Swansea

Rooney si tak připsal 188. branku v Premier League a osamostatnil se na druhé příčce historické střelecké tabulky.

Navíc pomohl k setrvání na lavičce Van Gaalovi, o jehož odvolání se v případě ztráty bodů spekulovalo.