Koukalová už nevede SP. Nejlepší z Češek byla v Anterselvě třináctá Puskarčíková

15:48aktualizováno  16:31
ANTERSELVA - Biatlonistka Gabriela Koukalová nasbírala ve vytrvalostním závodu v Anterselvě šest trestných minut, obsadila 24. místo a přišla o žluté číslo pro vedoucí ženu Světového poháru. Do čela pořadí se díky vítězství vrátila Němka Laura Dahlmeierová. Nejlépe z českých reprezentantek v Itálii skončila na 13. místě Eva Puskarčíková.

Eva Puskarčíková foto: Český biatlon - Petr Slavík

Puskarčíková dlouho útočila na stupně vítězů, ale na poslední střelecké položce se o ně třemi chybami připravila.

Za Dahlmeierovou obsadila druhé místo Anais Chevalierová z Francie, premiérové medailové umístění v SP vybojovala třetí Italka Alexia Runggaldierová. Nedařilo se dosud druhé ženě pohárového pořadí Kaise Mäkäräinenové z Finska, jež byla patnáctá. Lucie Charvátová s šesti chybami na střelnici obsadila 32. místo, Veronika Vítková skončila 61. s pěti trestnými minutami.

Vytrvalostní závod žen jsme sledovali ONLINE

Koukalová sice předvedla druhý nejrychlejší běžecký čas za Dahlmeierovou, ale tentokrát chybovala při každé ze čtyř zastávek na střelnici. Po druhém nejhorším výsledku v sezoně ztrácí na Dahlmeierovou jedenáct bodů, na deset bodů se k české biatlonistce přiblížila Mäkäräinenová.

Puskarčíková až do poslední střelby pálila rychle a přesně, od druhé položky až do posledního průjezdu stadionem se držela na první pozici a útočila na třetí stupně vítězů v kariéře a premiérové vítězství. Šance však vzaly za své na poslední stojce, kde třikrát minula.

Gabriela Koukalová
Eva Puskarčíková na trati v Anterselvě.

„Vítr se točil a hodně s tím dneska zamíchal,“ řekl v České televizi kouč žen Zdeněk Vítek. „Eva měla v poslední položce smůlu, první rána byla těsná, pak malinko znervózněla. Byla to škoda,“ litoval Vítek. „Gábina (Koukalová) dneska zaslouží velkou pochvalu za běh, ale škoda každé rány, která padne vedle. Šest kusů je i na Gábinu moc. To se nedá závodit,“ doplnil kouč.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Ženy - vytrvalostní závod na 15 km: 1. Dahlmeierová (Něm.) 44:48,7 (2 trest. minuty), 2. Chevalierová (Fr.) -3,8 (1), 3. Runggaldierová (It.) -46,0 (1), 4. Dorinová Habertová (Fr.) -55,0 (2), 5. Hammerschmidtová -1:16,2 (2), 6. Hinzová (obě Něm.) -1:19,1 (3), 7. Hojniszová (Pol.) -1:37,8 (3), 8. Podčufarovová (Rus.) -1:39,8 (2), 9. Hildebrandová (Něm.) -1:45,1 (3), 10. Hauserová (Rak.) -1:48,4 (2), ...13. Puskarčíková -2:23,6 (3), 24. Koukalová -4:02,0 (6), 32. Charvátová -4:56,4 (6), 61. Vítková -7:08,9 (5).

Průběžné pořadí SP (po 14 z 26 závodů): 1. Dahlmeierová 615, 2. Koukalová 604, 3. Mäkäräinenová (Fin.) 594, 4. Dorinová Habertová 560, 5. Wiererová (It.) 442, 6. Hildebrandová 398, ...8. Puskarčíková 373, 22. Vítková 222, 46. Charvátová 61, 77. Davidová 13.