Koukalová tentokrát ve sprintu chybovala a dojela sedmá. Další dva Češi skončili v top ten

12:45aktualizováno  15:36
POKLJUKA - Další povedený závod mají za sebou čeští biatlonisté. Gabriela Koukalová udělala na střelnici ve slovinské Pokljuce jednu chybu a ve sprintu obsadila sedmou příčku. Hned za ní dojela druhá česká biatlonistka – Eva Puskarčíková, která tak zopakovala osmé místo ze stíhacího závodu v Östersundu. Michal Krčmář obsadil v mužském sprintu deváté místo a po sedmé příčce ze stíhačky ve Švédsku dojel podruhé za sebou v první desítce.

Gabriela Koukalová dojela ve sprintu tentokrát sedmá. foto: Český biatlon - Petr Slavík

Pak že jsou zakázané tělesné tresty. Koukalová ‚dostala‘ od trenéra přes zadek

Sprint žen vyhrála vedoucí žena Světového poháru Laura Dahlmeierová. Mezi muži potřetí v sezoně vyhrál Francouz Martin Fourcade a také si upevnil vedení v seriálu.

Koukalová obsadila minulý týden v nejkratším závodě na 7,5 km v Östersundu třetí místo, které následně přetavila ve vítězství ve stíhačce.

V Pokljuce střílela čistě vleže, ale vestoje jednou minula a musela běžet navíc 150 metrů. I díky sedmému běžeckému času se ale udržela v desítce a na vítězku ztratila 39,4 sekundy.

Co Koukalová stihla v Ruhpoldingu, to už se jí nepovedlo o rok dříve v...
MS v biatlonu 2016 v Oslo - Michal Krčmář.

Dlouho se zdálo, že Koukalovou předčí Puskarčíková, která střílela čistě.

Ještě 700 metrů před cílem byla před ní o 1,2 sekundy, ale nakonec s českou hvězdou těsně prohrála. Osmé místo je pro Puskarčíkovou nejlepší výkon ve sprintu a vyrovnání životního výsledku v SP.

„Veliká spokojenost, obě holky běžely perfektně. U Gábiny, která byla před závodem docela nervózní, protože na ni dolehlo očekávání, že bude zase útočit na glóbus, škoda jedné kalibrové rány nahoře,“ řekl trenér českých žen Zdeněk Vítek České televizi.

Výsledky:

Muži - sprint 10 km:

1. M. Fourcade (Fr.) 23:11,7 (0 trest. okruhů), 2. J.T. Bö (Nor.) -13,7 (0), 3. Šipulin (Rus.) -15,1 (0), 4. Svendsen (Nor.) -20,9 (0), 5. Fillon Maillet (Fr.) -27,0 (0), 6. Schempp (Něm.) -29,5 (0), 7. Björndalen (Nor.) -31,4 (0), 8. Lesser (Něm.) -32,6 (0), 9. Krčmář -36,1 (0), 10. Jelisejev (Rus.) -38,4 (1), ...15. Šlesingr -1:10,0 (1), 31. Moravec -1:30,4 (1), 50. Václavík -1:52,3 (2), 51. Krupčík -1:52,4 (0).

Průběžné pořadí (po 4 z 26 závodů):

1. M. Fourcade 228, 2. Bö 150, 3. Björndalen 134, 4. Cvetkov (Rus.) 132, 5. Šipulin 125, 6. Peiffer (Něm.) 122, ...15. Šlesingr 85, 22. Krčmář 71, 25. Moravec 63.

Ženy - sprint 7,5 km:

1. Dahlmeierová (Něm.) 19:51,7 (0), 2. Braisazová (Fr.) -3,5 (0), 3. Olsbuová (Nor.) -21,3 (0) 4. Mäkäräinenová (Fin.) -22,8 (1), 5. Hildebrandová (Něm.) -28,4 (0), 6. Kuzminová (SR) -30,7 (0), 7. Koukalová -39,4 (1), 8. Puskarčíková -39,8 (0), 9. Aymonierová (Fr.) -40,8 (1), 10. Gössnerová (Něm.) -42,8 (1), ...30. Vítková -1:25,5 (2), 79. Charvátová -3:06,3 (4), 81. Jislová -3:12,1 (2).

1. Dahlmeierová 217, 2. Koukalová 168, 3. Mäkäräinenová 154, 4. Braisazová 153, 5. Hauserová (Rak.) 143, 6. Dorinová Habertová (Fr.) 142, 7. Puskarčíková 120, ...20. Vítková 72, 29. Charvátová 52.

„To nás mohlo posunout malinko dopředu, ale dvě umístění v desítce nás musí uspokojit,“ dodal.

Na prvním střelbě přišla o lepší výsledek třicátá Veronika Vítková. V den svých osmadvacátých narozenin netrefila vleže dva terče.

„Obě rány byly nahoře, přitom nástřel se jí povedl,“ řekl Vítek. Do sobotního stíhacího závodu nepostoupily Lucie Charvátová, která minula čtyřikrát a obsadila 79. místo, ani jednaosmdesátá Jessica Jislová.

Krčmář zvládl v ideálních povětrnostních podmínkách obě položky bez chyby, na vítězného Fourcadea přesto ztratil více než půl minuty.

Michal Šlesingr netrefil poslední terč a skončil patnáctý, do sobotní stíhačky postoupili i Ondřej Moravec (31.), Adam Václavík (50.) a Tomáš Krupčík (51.).

Obhájce celkového prvenství Fourcade se po třetím místě v předchozím závodu vrátil na nejvyšší stupínek a připsal si jubilejní padesátou výhru v seriálu.

Před ním už je v historické tabulce s 94 triumfy pouze nedostižný Nor Ole Einar Björndalen, který dnes skončil sedmý.

O svém premiérovém vítězství v Pokljuce v kariéře rozhodl Fourcade zrychlením v závěrečném běžeckém okruhu, před druhým Norem Johannesem Thingnesem Böem měl v cíli náskok téměř 14 sekund.

Třetí doběhl o další sekundu a půl zpět Rus Anton Šipulin, z elitní desítky si chybu na střelnici připsal pouze desátý Rus Matvěj Jelisejev.