29. srpna 2016 15:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Koukalová chce vyzpívat Česku biatlonové MS. Předělávkou hitu od Beatles

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Gabriela Koukalová chce oslnit biatlonovou federaci svým zpěvem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gabriela Koukalová chce oslnit biatlonovou federaci svým zpěvem. | foto: ČTK

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ Vítězka Světového poháru v biatlonu Gabriela Koukalová se v roli zpěvačky pokusí pomoci Novému Městu na Moravě získat pořadatelství mistrovství světa v roce 2020, nebo 2021.

Majitelka medailí z olympijských her i mistrovství světa v sobotu v Kišiněvě zazpívá delegátům mezinárodní unie IBU, kteří o den později na závěr kongresu vyberou dějiště dvou světových šampionátů.

Soupeři Nového Města budou německý Oberhof, italská Anterselva, slovinská Pokljuka a ruské město Ťumeň.

„Stojí proti nám čtyři nesmírně silní soupeři. Všechna tato centra se řadí ke střediskům světového biatlonu. Do volby jdeme s velkou pokorou, ale také snahou uspět,“ řekl ČTK prezident českého biatlonového svazu Jiří Hamza.

Hamza: Chceme MS, i když u nás bylo nedávno

Nevýhodu vidí v tom, že Nové Město pořádalo mistrovství světa před třemi lety.

„Nebývá obvyklé, že by po tak krátké době některý kandidát dostal opět pořadatelství světového šampionátu. Našimi klady jsou na druhé straně vysoké návštěvy v hledišti na stadionu, stejně jako televizní sledovanost a velký rozmach biatlonu,“ uvedl Hamza.

Na podporu své kandidatury uspořádá český svaz v sobotu v kišiněvské restauraci Kozlovna slavnostní oběd, na kterém zahraje i česká hudební skupina.

Biatlonoví reprezentanti Koukalová, Ondřej Moravec a trenér Ondřej Rybář připomenou vydařený světový šampionát v roce 2013 a vyzdvihnou divácký zájem o biatlon v Novém Městě na Moravě.

V hospodě už se o pořadateli dávn o nerozhoduje

Na závěr Koukalová jako už několikrát předvede své pěvecké schopnosti a s kapelou zazpívá skladbu od Beatles s pozměněným textem na podporu kandidatury.

„Podobné akce uspořádají i další kandidáti. Doby, kdy se rozhodovalo o pořadateli v hospodě, jsou už dávno pryč,“ řekl Hamza.

Gabriela Koukalová na mistrovství ČR v biatlonu na horských kolech 18. června v Jablonci nad Nisou.
Gabriela Soukalová při dnešní svatbě s Petrem Koukalem.

O mistrovství světa v Novém Městě se uchází český svaz už počtvrté. Poprvé před deseti lety neuspěl o tři hlasy. O dva roky později na kongresu v Praze už Nové Město pořadatelství získalo.

Před dvěma lety v rámci marketingového tahu Nové Město neuspělo, šampionát pro rok 2019 získal švédský Östersund.

ČTK
  • 1Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!