Koudelka po zranění: v Engelbergu byl desátý

15:50
ENGELBERG - Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil desátý v dnešním závodu Světového poháru v Engelbergu a potvrdil, že na něm těžký pád v Harrachově před deseti dny nezanechal stopy. Poslední závod před Turné čtyř můstků vyhrál lídr sezony Rakušan Andreas Kofler.

Roman Koudelka. foto: Reuters

Druhý skončil Polák Kamil Stoch a třetí místo obsadil Nor Anders Bardal. Spolu s Koudelkou bodovali stejně jako v sobotu další tři Češi - třiadvacátý Jakub Janda, o místo horší Jan Matura a Lukáš Hlava tentokrát obsadil až 27. pozici.

Koudelka figuroval po prvním kole na třináctém místě po skoku dlouhém 125 metrů. V druhém kole doletěl na 133 metrů a o tři místa si polepšil. "Druhým skokem mě Koudy hodně potěšil," pochválil svého svěřence trenér David Jiroutek.

Kofler se k čtvrté výhře sezony odrazil již v prvním kole, po kterém ale vedl jen o čtyři desetiny bodu před Němcem Richardem Freitagem a o 0,9 před krajanem Thomasem Morgensternem. V druhém pokusu ale Kofler pojistil svůj triumf nejdelším pokusem dne dlouhým 138 metru. Na druhé místo se posunul Stoch, který skočil jen o metr méně než Kofler, a na třetí pozici se dostal sobotní vítěz Bardal.

Skokanům skončila první perioda sezony a kouč Jiroutek ji hodnotil pozitivně. "Měli jsme hodně zlaté chvíle a byly i ty trošku horší, ale sezona je rozjetá velmi dobře," řekl. Potvrdit formu budou chtít jeho svěřenci na Turné čtyř můstků, kam by měla odjet čtveřice Koudelka, Hlava, Matura a Janda.

Před vánočními svátky skokany čeká kondiční příprava, ve čtvrtek a v pátek skoky v Ramsau a k prvnímu dějství Turné odjedou 28. prosince.