Koudelka doskákal v Ga-Pa na osmém místě

15:13aktualizováno  18:09
GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil v druhém dílu Turné čtyř můstků v německém Garmisch-Partenkirchenu osmé místo. Lukáš Hlava skončil třináctý, Jakub Janda šestnáctý. Vyhrál stejně jako v minulém závodu v Oberstdorfu Rakušan Gregor Schlierenzauer před svým krajanem a vedoucím mužem průběžného pořadí Světového poháru Andreasem Koflerem.

Roman Koudelka. foto: ČTK

Třetí místo obsadil Japonec Daiki Ito, který skočil v druhém kole ze všech nejdál, na značku 141,5 metru.

Koudelka útočil na svém oblíbeném můstku na stupně vítězů. V prvním kole předvedl 136 metrů a po dopadu se hodně radoval, protože neměl problém porazit v duelu Slovince Petera Prevce. Koudelka byl čtvrtý a na medaili měl minimální ztrátu, ale v druhém pokusu mu skok o půl metru kratší nestačil.

"Možná mě před druhým skokem trochu přemohla nervozita a taky jsem asi trochu zpozdil odraz a chyběly tomu metry, aby to bylo na bednu," řekl Radiožurnálu Koudelka, který je v průběžném hodnocení Turné šestý. "Takže nemůžu být spokojený s tím druhým kolem. Desítka je samozřejmě dobrá, ale mohlo to být lepší," uznal český skokan, zklamaný ale nebyl.

Koudelku těší šesté průběžné místo

Těšilo ho i průběžné šesté místo, byť na svých výkonech našel i několik nedostatků, takže věří, že v druhé polovině Turné se může zlepšit. "Takže když mi to stoprocentně vyjde, mohlo by to být lepší, i když ty další dva můstky moc v oblibě nemám," upozornil na další závody v Innsbrucku a Bischofshofenu. Den volna využije k tomu, aby nabral síly. "Hlavně se po těch náročných dvou dnech dát i psychicky dohromady," prohlásil Koudelka.

Janda předvedl v prvním kole 130 metrů a málem neustál dopad, navíc jeho soupeř ve dvojici Ito doletěl o osm a půl metru dál. Janda se nakonec dostal mezi pětici šťastlivců, kteří postoupili jako poražení, a v druhém kole se posunul za skok 131,5 metru.

Hlava v prvním skoku nestačil se 127,5 metru na Rusa Dmitrije Vasiljeva, přesto stejně jako Janda patřil mezi postupující. Ve finálovém kole doletěl na 135 metrů.

Jan Matura ve svém prvním závodu na Turné prohrál s Němcem Michaelem Neumayerem a obsadil 35. místo.