Koudelka útočil na desítku, nakonec v Ruce dolétl na 17. místo. Bodoval i Hlava

18:21aktualizováno  21:09
RUKA - Český skokan na lyžích Roman Koudelka bodoval i ve druhém závodu nové sezony Světového poháru. Ve finském zimním středisku Ruka v sobotu útočil z šestého místa po 1. kole na umístění v elitní desítce, nakonec ale po nevydařeném druhém skoku obsadil 17. příčku. Bodoval i Lukáš Hlava, který po páteční nešťastné 31. příčce obsadil 27. místo.

Německý skokan na lyžích Severin Freund. foto: Reuters

„Se skoky musím být spokojený, protože proti pátečnímu závodu jsem skákal uvolněně a předváděl své standardní skoky,“ uvedl pro ČTK Koudelka. „Bohužel v druhé polovině závodu jsem si vybral smůlu s větrem,“ litoval. Zejména v horní části letu mu foukal vítr do zad. „Tam jsem ztratil výšku a už jsem z toho nedokázal natáhnout metry. Snad to příště bude lepší,“ řekl k závodu v Klingenthalu, který se bude konat za týden.

Z vítězství se radoval Němec Severin Freund, který při návratu po dlouhé zdravotní pauze oslavil 22. triumf v SP. Osmadvacetiletý mistr světa navázal na druhou příčku z páteční premiéry a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu.

Freund v prvním kole doletěl na 146 metrů a první místo uhájil i po druhém skoku (138 metrů) celkovým ziskem 290,6 bodu. Druhého Nora Daniela Andreho Tandeho porazil o více než deset bodů, třetí skončil Manuel Fettner z Rakouska.

Další dva čeští reprezentanti Vojtěch Štursa a Jan Matura úvodní pokusy nezvládli a do finálové třicítky se nevešli. Ve výsledkové listině zaujali 45. a 47. příčku. Jakub Janda a Tomáš Vančura dnes neprošli kvalifikací.