Kouč Jarolím: Takhle bych si představoval práci trenéra, nechtěli jsme drama

9:00
Serravalle (Od našeho zpravodaje) - Jeho tým je v polovině kvalifikace o fotbalový šampionát na třetím nepostupovém místě. Z pěti duelů má osm bodů za dvě výhry, dvě remízy. „Teď to není podstatné, důležité to bude až po posledním zápase," prohlásil trenér národního mužstva Karel Jarolím.

San Marino - ČR, utkání skupiny C kvalifikace MS 2018 ve fotbale, 26. března v Serravalle. Český trenér Karel Jarolím při utkání. foto: ČTK/AP

Podzimní start do kvalifikace měli Češi rozpačitý, ve třech duelech neskórovali, podlehli v Německu, až pak dojem vylepšili vítězstvím nad Norskem.

Rok 2017 začali velmi dobře, v neděli na hřišti outsidera v San Marinu vyhráli 6:0, když pět branek dali už v poločase.

„Nechtěli jsme připustit žádné drama, to se podařilo,“ pochvaloval si Jarolím. „Takhle bych si představoval fotbal. V poločase pět nula, dalo by se říct, že je příjemné dělat takovou práci.“

Cestu k prvním gólům vám domácí usnadnili školáckými chybami, souhlasíte?
Na druhou stranu to bylo dobře doplněné, takže jsme navázali na ty útočné akce. Hráčům jsem zdůrazňoval, aby to doplňovali v co největším počtu.

Čekal jste, že se zápas bude vyvíjet pro vás až tak dobře?
Očekával jsem, že po půli přidáme další góly, ale bohužel nám hra trochu sklouzla. Hráči asi měli v hlavách, že je hotovo a nebylo to tak úderné. Splnili jsme povinnost a už musíme myslet na červen na Norsko.

Tam to bude mnohem těžší.
Podstatné je, že pořád máme o co hrát. Musíme se na to dobře připravit a udělat maximum pro to, abychom žili dál.

Musel jste hráčům hodně zdůrazňovat, aby soupeře nepodcenili?
Myslím, že si to uvědomovali sami. Pro mě je hlavní, že jsme se v prvním poločase prezentovali způsobem, jakým jsme si říkali. Nechtěli jsme jen hrát přes křídla a centrovat, ale i středem nebo dávat přihrávky za obranu.

Kapitán Tomáš Sivok se zmínil, že jste na hráče pokřikoval.
Aby byli ve střehu! Člověk se do toho dostane, nějak to prožívá a udrží hráče ve vyšší koncentraci. Někdy to může sklouznout v mylnou představu, že není o co hrát a pak už se do zápasu nedostanete. Jsem rád, že jsme to zvládli takhle.

Není vám líto, že to bylo nakonec jen o šest branek?
Trochu mě to mrzí. Možná kdyby na začátku druhé půle Michal Krmenčík proměnil svůj nájezd, mohlo to být lepší. Ale třeba Norsko, Irsko a Ázerbájdžán se s nimi trápily, takže to nechci přeceňovat ani podceňovat.

Nejvyšší vítězství samostatné české reprezentace je 8:1. Myslel jste na překonání rekordu?
To ne, ani jsem to nesledoval. Chtěli jsme zápas kvalitně odehrát a nastřílet co nejvíc gólů.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.