Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Kouč AS Řím kritizuje Schicka, na něhož diváci pískají. V reprezentaci je výborný, u nás zakřiknutý

13:40
ŘÍM - V závěru prvního poločasu nedělního utkání s Neapolí sice fotbalista AS Řím Patrik Schick vybojoval penaltu, ale když v 63. minutě střídal, domácí fanoušci pískali.

Patrik Schick foto: ČTK/AP

‚Vražda za bílého dne‘. Chelsea otočila zápas i díky gólu z dvoumetrového ofsajdu

Po prohře 1:4 ho nepochválil ani trenér Claudio Ranieri, který prohlásil, že český útočník hraje za italský klub jinak než v reprezentaci. Zkušený kouč čeká, kdy se mu Schick konečně předvede.

„V některých chvílích a situacích vypadá (Schick) stydlivě a zakřiknutě. V dřívějších zápasech za Sampdorii Janov nebo v reprezentaci je vidět jiný hráč - sebevědomý, motivovaný, pokouší se o driblink,“ řekl na tiskové konferenci po vysoké ligové porážce Ranieri.

Přitom když na začátku března převzal tým po odvolání kouče Eusebia Di Francesca, Schicka chválil.

Zleva Brian Idowu z Nigérie a český reprezentant Patrik Schick při přátelském...
Patrik Schick inkasuje od portugalského sudího Díaze žlutou kartu.

„Patrik mi řekl, že je v pohodě. Ten kluk je tady, protože je to skvělý hráč. Ale čekám, kdy to mně i veřejnosti ukáže,“ doplnil Ranieri.

Schick přišel do římského celku předloni v létě ze Sampdorie Janov, podle spekulací za něj zástupci AS zaplatili ke 40 milionům eur (přes miliardu korun).

Vysoká očekávání ale český útočník zatím nenaplnil.

Bývalý hráč Sparty a Bohemians 1905 dal v této sezoně za AS v 28 soutěžních zápasech pět gólů, v minulém ročníku skóroval dokonce jen dvakrát v italské lize a jednou v domácím poháru.