Kornfeil v Brně odstartuje ze čtvrté řady, Abraham propadl

13:59aktualizováno  16:43
BRNO - Jakub Kornfeil odstartuje do Grand Prix České republiky, závodu mistrovství světa silničních motocyklů, ze čtvrté řady. V dnešní kvalifikaci kategorie Moto3 obsadil v Brně dvanácté místo a zopakoval tak výsledky z pátečních tréninků. Nejrychlejší čas na Masarykově okruhu zajel Španěl Alex Rins, za nímž Kornfeil zaostal o 1,512 sekundy.

Jakub Kornfeil foto: ČTK

Z českého souboje v královské třídě MotoGP vyšel podruhé v sezoně vítězně Lukáš Pešek, který si v kvalifikaci dokázal vylepšit své dosavadní maximum na Masarykově okruhu a obsadil dvacáté místo. Karel Abraham, jehož výkony limituje poraněné rameno, skončil třiadvacátý, což je jeho nejhorší letošní výsledek. Kvalifikaci MotoGP nečekaně ovládl Brit Cal Crutchlow, druhý byl Španěl Álvaro Bautista a až třetí lídr MS Marc Márquez.

Peška výhra nad Abrahamem překvapila, byl ale rád, že se dokázal dostat pod čas 2:01, dokonce se těsně přiblížil hranici dvou minut. "Bylo to celkem dobré, ale to platí pro tři kola. Že jsem porazil Karla, jsem zjistil až v depu a divil jsem se. Myslel jsem, že pojede rychleji," řekl Pešek.

Věří, že se pod dvě minuty v závodě dostane. "Není to nereálně. Bohužel jsme ale dnes ztratili ranní trénink kvůli nastavení elektroniky a vše jsme doháněli až v kvalifikaci," uvedl Pešek. Kornfeil si před kvalifikací stanovil za cíl zlepšit svůj páteční čas a umístit se do devátého místa. První se mu podařilo, zajel čas 2:09,134, ale výsledkovou listinou výše se neposunul. Zrychlili totiž i jeho soupeři. Od třetí startovní řady dělily jezdce týmu Redox RW Racing necelé dvě desetiny sekundy.

"Čekal jsem, že to do desítky klapne, ale i tak jsem spokojený. V posledním kole jsme se zlepšili, i když jsem musel předjíždět tři jezdce. I tak to byl nejrychlejší čas, takže je to super," řekl Kornfeil po kvalifikaci novinářům.

Optimismus před závodem mu dodal i fakt, že když sečetl své dílčí nejrychlejší časy z částí tratě, měl by být schopen zajet kolo za 2:08,6. "A to je bomba. S tím bych byl devátý," uvedl Kornfeil, jenž dnes zrychlil i díky novému motoru a nové zadní kyvné vidlici. "A vše fungovalo," pochvaloval si Kornfeil.