Kornfeil má v Brně po nečekaném triumfu výhodu pole position

8:07
BRNO - Jakub Kornfeil v neděli poprvé v životě vyrazí do závodu mistrovství světa silničních motocyklů z pole position. Na Masarykově okruhu v Brně v sobotu vyhrál kvalifikaci a pasoval se do role kandidáta na pódiové umístění. Závod odstartuje v 11:00.

Kvalifikace kategorie Moto3 na Velkou cenu České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů 4. srpna 2018 v Brně. Na snímku je jezdec Jak ... foto: ČTK

Naprosto nečekaný triumf. Kornfeil vyhrál kvalifikaci Moto3 v Brně

Na stupních vítězů stál Kornfeil dosud třikrát - v roce 2015 byl druhý v Silverstonu a třetí ve Valencii, další bronzové umístění přidal předloni v Sepangu. Letos byl zatím nejlépe pátý v Assenu, z devíti závodů nebodoval jen v Mugellu a šestkrát se umístil v desítce. V MS mu patří sedmé místo.

V Brně nebude na startu lídr pořadí Jorge Martín, který si v pátečním tréninku zlomil ruku. Do čela šampionátu tak může jít Kornfeilův týmový kolega Marco Bezzecchi z Itálie, pokud skončí alespoň osmý.

Jakub Kornfeil.
Kvalifikace kategorie Moto3 na Velkou cenu České republiky, závod mistrovství...

Druhý český jezdec v nejslabší třídě Filip Salač bude na konci startovního roštu, Karel Abraham v královské MotoGP vybojoval jen osmou řadu. Z pole position vyrazí ve 14:00 Andrea Dovizioso, v Moto2 (12:20) bude mít nejvýhodnější pozici Luca Marini z Itálie.