Kornfeil dojel v Moto3 v Jerezu pátý a vyrovnal si maximum v MS

12:35aktualizováno  16:17
JEREZ (Španělsko) - Český motocyklista Jakub Kornfeil skončil ve Velké ceně Španělska v Jerezu v kategorii Moto3 na pátém místě. V závodě, který byl kvůli nehodě Francouze Alana Techera po 15 kolech ukončen, tak vyrovnal své dva roky staré maximum z Brna. Na domácího vítěze Mavericka Viňalese ztratil Kornfeil 18 vteřin, od stupňů vítězů dělilo dvacetiletého jezdce 14 sekund.

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil foto: Mafra - David Neff

Český motocyklista, který kvůli písemné maturitě vynechal páteční tréninky, bodoval podruhé za sebou. Před dvěma týdny v Austinu obsadil v rovněž zkráceném závodě desáté místo. "V týmu panuje obrovská spokojenost a všichni si teď ze mě střílí, že bych si měl i příště před závodním víkendem napsat nějakou další písemku," uvedl Kornfeil. Techer upadl v 17. kole a byl ošetřován přímo na trati. Posléze byl při vědomí převezen do nemocnice, kde podle serveru L'Equipe nebyla odhalena žádná vážnější zranění.

Závod byl bezprostředně po pádu ukončen. "Nedá se nic dělat, ale i tohle k závodům patří," uvedl Kornfeil. Předčasné ukončení ho přitom nejspíš připravilo o lepší výsledek, protože před tím snižoval náskok na čtvrtém místě jedoucího Jihoafričana Brada Bindera. "Nebylo to o moc, ale vzhledem k počtu kol to vypadalo, že by to snad mohlo vyjít," přidal Kornfeil. V MotoGP se z českých jezdců představil jen Lukáš Pešek, pro kterého však závod po pádu ve čtvrtém kole skončil. Karel Abraham na startu chyběl.

V pátek sice odjel tréninkové jízdy, kvůli bolestem ramena po operaci klíční kosti však před sobotní kvalifikací odstoupil a chce se připravit na závod v Le Mans za dva týdny. Pro vítězství si dojel domácí Dani Pedrosa před krajanem a lídrem průběžného pořadí Markem Márquezem. Na třetí příčce skončil další Španěl Jorge Lorenzo, který o lepší umístění přišel v poslední zatáčce po tvrdém souboji s Márquezem, a po závodě proto odmítl soupeři podat ruku.

Velká cena Španělska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Jerezu

Moto3: 1. M. Viňales 26:57,338, 2. Salom (oba Šp./KTM) -0,263, 3. Folger (Něm./Kalex KTM) -4,475, 4. Binder (JAR/Suter Honda) -15,104, 5. Kornfeil (Kalex KTM) -18,412, 6. Ajo (Fin./KTM) -19,064.
Průběžné pořadí MS (po 3 ze 17 závodů): 1. M. Viňales 65 b., 2. Salom 61, 3. Rins (Šp./KTM) 41, 4. Folger 40, 5. Khairuddin (Mal./KTM) 28, 6. Binder 24, ...9. Kornfeil 17.

Moto2: 1. Rabat (Šp./Kalex) 45:04,450, 2. Redding (Brit./Kalex) -4,261, 3. P. Espargaró (Šp./Kalex) -7,517, 4. Nakagami (Jap./Kalex) -7,721, 5. Terol (Šp./Suter) -11,535, 6. Simeon (Belg./Kalex) -13,264.
Průběžné pořadí MS (po 3 ze 17 závodů): 1. Rabat 52, 2. Redding 51, 3. P. Espargaró 41, 4. Terol 38, 5. Aegerter (Švýc./Suter) 34, 6. Nakagami 29.

MotoGP: 1. Pedrosa 45:17,632, 2. Márquez (oba Šp./Honda -2,487, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -5,089, 4. Rossi (It./Yamaha) -8,914, 5. Crutchlow (Brit./Yamaha) -12,663, 6. Bautista (Šp./Honda) -15,094, ...Pešek (Ioda Suter) nedokončil, Abraham Aprilia) nestartoval.

Průběžné pořadí MS (po 3 ze 17 závodů): 1. Márquez 61, 2. Pedrosa 58, 3. Lorenzo 57, 4. Rossi 43, 5. Crutchlow 35, 6. Bautista 28.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...