FOTOČLÁNEK: Korejští hokejisté ukázali zuby, v přípravě porazili Spartu

21:20aktualizováno  21:31
PRAHA - Něco takového by bylo před pár lety nemyslitelné. Hokejisté pražské Sparty ve středečním přípravném utkání Mountfield Cupu prohráli s reprezentačním výběrem Jižní Koreje 1:2 po prodloužení. Výběr trenéra Jima Paeka, držitele dvou Stanley Cupů, už není radno podceňovat!

Korejci se o blížící se zimě mohou těšit na domácí olympijské hry, navíc se letos probojovali do elitní skupiny mistrovství světa foto:  Michal Šula, MAFRA

Pražané v Tipsport Areně, svém bývalém domově, vedli po brance Petra Kumstáta ze třetí minuty. Další trefy ale již přidat nedokázali, a to zejména díky ve výtečné formě chytajícímu brankáři Jihokorejců Mattu Daltonovi - kanadskému rodákovi, který v Koreji působí tři roky a udivuje hlavně obráceným držením brankářské hole.

Naopak outsider udeřil. Nejprve ve 42. minutě vyrovnal Sin Hjong-jun, vítěznou trefu v prodloužení pak zaznamenal po třech minutách hry Kim Ki-song.

„Led byl příšerný. Obecně nejsem na tak vysoké teploty zvyklý. A navíc jsem byl za léto teprve potřetí na ledě, což mi taky na výkonu nepřidalo,“ řekl po utkání Dalton, jenž obdržel vrtačku jako cenu pro nejlepšího hráče utkání.

Korejci se o blížící se zimě mohou těšit na domácí olympijské hry, navíc se...
Hokejovou reprezentaci Jižní Koreje vede Jim Paek, bývalý kanadský...