König v kopci ujel i Nibalimu. Ten však Vueltě kraluje dál

18:03
MADRID - Už se zdálo, že cílový kopec bude nad jeho síly, že mu druhé etapové prvenství na Vueltě unikne, že Kolumbijec Urán ušetřil víc energie. Rozhodly však centimetry a Francouz Warren Barguil byl znovu nejlepším mužem pelotonu. To Vincenzo Nibali, průběžný lídr Vuelty, se v poslední pyrenejské etapě natrápil a v závěru mu ujel i Čech König, Ital přesto uhájil červený trikot.

Warren Barguil foto: ČTK

Cyklisté dnes jeli třetí horskou etapu za sebou, která byla sice se 146 kilometry nejkratší, ale i tak musel prořídlý peloton vystoupat dohromady 4033 metrů. V závěrečném táhlém stoupání do cíle v Sallent de Gállego postupně odpadali všichni členové široké skupinky uprchlíků a Barguil zůstal v čele sám.

Bývalého juniorského mistra Francie dostihl kilometr před cílem Kolumbijec Rigoberto Urán a v posledních metrech začal spurtovat jako první. Těsně před cílem ho ale Barguil o milimetry předčil a při svém prvním startu na závodu Grand Tour získal druhý triumf.

Ve skupince favoritů byl kvůli silnému protivětru úspěšný až nástup Joaquina Rodrígueze, za kterým se udržel i celkově druhý Američan Christopher Horner. Ten tak snížil na 28 sekund dosud padesátivteřinový náskok lídra závodu Nibaliho. Vítěz letošního Gira dojel hned za Königem na 26. příčce.

V úterý čeká jezdce druhý volný den v letošním programu, poté bude na řadě pět posledních etap. Nejbližší středeční z Calahorry do Burgosu má rovinatý profil a měří 189 kilometrů.