11. ledna 2011 8:26, aktualizováno  8:33 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Konec nenávisti vlastních fanoušků. Rozsíval odchází z Rangers do Arizony

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Michal Rozsíval čistí prostor před Lundqvistem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Rozsíval čistí prostor před Lundqvistem. | foto: Reuters

PRAHA/NEW YORK Mluvilo se o tom dlouho, ale až nyní k tomu definitivně došlo. Hokejový obránce Michal Rozsíval po šesti letech strávených v dresu New York Rangers mění v zámořské NHL své působiště. Vedení klubu reagovalo na zranění útočníka Alexandera Frolova a dvaatřicetiletého beka obětovalo za o osm let mladšího útočníka Wojtecha Wolského z Phoenixu.

Možnost získání zkušeného Rozsívala potěšila generálního manažera Coyotes Dona Maloneyho, jenž do roku 2007 pracoval jako asistent generálního manažera Glena Sathera v Rangers.

Rok 2010 v obrazech

"Z působení v New Yorku znám Michala velmi dobře. Je to inteligentní obránce s velmi dobrou prací s pukem, jenž může odehrát velkou porci minut proti dobrým hráčům soupeře. Díky němu bude naše už tak silná obrana ještě lepší," citovala Maloneyho kanadská televize TSN.

Navíc jeho celek ušetří pro příští sezonu na platovém stropu. Rozsíval byl letos s pěti miliony nejlépe placeným bekem Rangers, ovšem příští rok klesne jeho příjem na tři miliony dolarů. Naopak Wolského gáže činí letos 3,8 milionů dolarů a příští rok již čtyři. Přesto byl i kontroverzní Sather s trejdem spokojený.

"Věříme naší mladé obraně v čele s Markem Staalem a Danem Girardim. Víme, že trochu riskujeme, ale šance získal Wolského byla příliš lákavá. Je to mladý a velmi perspektivní útočník," řekl Sather k výměně. Wolski by se mohl objevit v sestavě Rangers, kteří se potýkají s chatrným zdravím svých útočníků již v nočním duelu proti Montrealu.

Výměna možná pomůže i Rozsívalovi. S jeho výkony byli sice v klubu spokojeni, v posledních dvou sezonách se ale stal terčem nenávisti vlastních příznivců, kteří na něj často bučeli. V dresu Phoenixu se zkušený bek potká s Čechy Radimem Vrbatou a Martinem Hanzalem.

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky