Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Komličenko se v Dynamu Moskva zabydlel na jedničku, při premiéře pomohl gólem porazit Liberec

17:11
Belek - Fotbalisté Liberce v prvním přípravném utkání na soustředění v Beleku prohráli 0:2 s Dynamem Moskva. Jedním gólem se na prohře Slovanu podílel i útočník Nikolaj Komličenko, který v minulosti v severočeském celku působil a minulý týden do Dynama přestoupil z Mladé Boleslavi.

Komličenko už pálí za Dynamo foto: Dynamo Moskva

Po vyrovnaném prvním poločase Liberec poprvé inkasoval v 71. minutě. Ve vápně fauloval Hromada a Komličenko, který jako nejlepší střelec české ligy podepsal s Dynamem smlouvu na čtyři a půl roku, nařízenou penaltu proměnil. O výsledku definitivně v závěru rozhodl Maxim Danilin.

Liberec v zimní přípravě prohrál poprvé. V předchozích zápasech porazil 7:2 Táborsko, poradil si 5:2 s Chrudimí a remizoval 1:1 s Pardubicemi. Na soustředění v Beleku čekají Slovan ještě zápasy s Desnou Černihiv a Škendijí Tetovo.

Dynamo Moskva - Liberec 2:0 (0:0)
Branky: 71. Komličenko z pen., 88. Danilin.
Sestava Liberce: Nguyen - Mikula, Kačaraba (46. Hromada), Chaluš, Hybš - Malinský (69. Koscelník), Alibekov, Mara, Pešek - Baluta (74. Beran) - Kuchta (66. Rondič). Trenér: Hoftych.