Komličenko dal v Teplicích 20. gól sezony a na Lafatu mu chybí už jen pět branek

19:55
Teplice - Nikolaj Komličenko pomohl jedním gólem k výhře Mladé Boleslavi 2:0 v zápase 21. kole Fortuna ligy na hřišti Teplic. Ruský útočník zaznamenal jubilejní 20. gól v tomto ročníku, díky čemuž se Boleslav dostala na osmé místo v tabulce před svého soupeře. Na rekordní zápis Davida Lafaty ze sezony 2011/12 tak Komličenkovi chybí už jen pět zásahů.

Nikolaj Komličenko se raduje z gólu. foto: ČTK

Bravo Plzeň, bravo Slavia. České týmy budou mít i za rok v pohárech pět týmů

Boleslavští přitom hráli od 50. minuty bez vyloučeného Aleksandra Šušnjara, přesto naplno bodovali po čtyřech zápasech.

Hosty poslal v prvním poločase do vedení Antonín Křapka, druhý gól přidal krátce po přestávce z penalty nejlepší střelec soutěže Nikolaj Komličenko.

Mladá Boleslav se v lize dočkala vítězství po čtyřech zápasech, opustila příčky znamenající účast ve skupině o udržení a posunula se na osmé místo zajišťující play off o Evropskou ligu.

Teplice po neúspěchu na hřišti vedoucí Slavie i druhý jarní zápas prohrály 0:2 a klesly na deváté místo.

Výsledek 21. kola:

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Branky:
36. Křapka, 47. Komličenko z pen. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Fišer. ŽK: Hošek, Krob, Kuchta, Čmovš - Šušnjar, Hájek. ČK: 50. Šušnjar. Diváci: 2103.
Teplice: Grigar - Krob, Hošek (54. Shejbal), Čmovš, Vondrášek - Moulis, Žitný (75. Bezdička), Ljevakovič, Hora - Trubač, Kuchta.
Mladá Boleslav: Šeda - Fulnek, Šušnjar, Hájek, Křapka - Ladra (81. Ewerton), Takács, Matějovský (85. Tatajev), Hubínek, Přikryl (90. Chaluš) - Komličenko.