Komise rozhodčích uznala námitky Slavie i Sparty. Sudí v derby hrubě chybovali

18:25
PRAHA - Fotbalový reprezentant Jan Bořil nedělní derby proti Spartě dohrát neměl. Hlavní sudí Jan Jílek mu měl v 67. minutě udělit druhou žlutou kartu. Sdělila to komise rozhodčích, která také potvrdila i hrubku asistenta Blažeje při neuznaném gólu Slavie ve 29. minutě. Derby Slavia vyhrála 2:0.

Slávisté i sparťané se rozčilovali oprávněně. foto: MAFRA - Michal Růžička/Dan Materna

Kde bylo video? Kde byli brankoví rozhodčí? A proč sudí derby absolutně nezvládli?

Verdikt komise rozhodčích ohledně nedělního derby se dal čekat. Chyba pomezního Blažeje byla jednoznačná. Neviděl, že po střele slávisty Škody míč celým objemem přešel brankovou čáru, sparťan Costa vykopl míč hluboko v bráně.

„V momentu, kdy míč přešel čáru, jsem měl situaci zakrytou tělem Costy. Neviděl jsem tedy, kde přesně míč je a nemohl uznat branku,“ vysvětlil Blažej.

U celkově chybujícího Jílka jde tak trochu o překvapivé rozhodnutí. Bořil, který hrál se žlutou kartou od 10. minuty, v 67. minutě zezadu stáhl unikajícího Ben Chaima. Jílek sice přestupek odpískal, ale k druhé žluté kartě odvahu nenašel.

Milan Škoda se zlobí, že sudí Jan Jílek neuznal Slavii regulérní gól.
Rozhodčí Jan Jílek umlčuje Costu.

„Rozhodčí Jan Jílek se dopustil hrubé chyby, když v 67. min neudělil druhou žlutou kartu a červenou kartu hráči Bořilovi za nesportovní chování - držení soupeře v souboji o míč,“ oznámila komise rozhodčích.

Přitom Bořil mohl dostat druhou žlutou kartu mnohem dřív. Televizní záznam prokázal, že v 28. minutě při souboji s rozběhnutým Václavem Kadlecem nezasáhl míč. Po kontaktu pak sparťanský útočník upadl.

„Rozhodčí mi pak říkal, že to byl souboj tělo na tělo, ale já jsem míč vypíchl jako první a Bořil mě srazil. Měla to být druhá žlutá karta a měl být vyloučen. Mohl jsem běžet sám na bránu,“ líčil Kadlec.