Kometě stačí k titulu už jen jedna výhra. Liberci nedovolila ani gól

20:00
BRNO - Hokejistům Komety Brno chybí už jen jedna výhra k tomu, aby po 51 letech ukončila čekání na extraligový titul. Ve třetím finále porazili na svém ledě Liberec 3:0 a stejným poměrem vede celou sérii. Kometa rozhodla o své výhře dvěma góly ve 13. minutě, čtvrté čisté konto v play off vychytal Marek Čiliak.

Marek Čiliak poprvé ve finále udržel čisté konto. foto: ČTK

Titul si už můžeme prohrát jen my sami, přiznávají hokejisté Komety

Útok na zlato mohou dovršit už ve středu, kdy se hraje na jejich ledě od 17:20 čtvrté finálové utkání.

Kometa dnes rozhodla díky trefám obránce Jozefa Kováčika a útočníka Marka Kvapila v rozmezí 32 vteřin ve 13. minutě.

V 59. minutě ještě pojistil vítězství při power play do prázdné branky Martin Zaťovič. Brankář Marek Čiliak vychytal počtvrté v letošním play off čisté konto.

Výsledky:

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
13. Kováčik (J. Krejčík), 13. M. Kvapil (J. Hruška), 59. Zaťovič (L. Čermák). Rozhodčí: Pešina, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 3:0.
Brno: Čiliak - O. Němec, J. Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, Trška - M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - Mallet, H. Zohorna, Havránek - Haščák, L. Čermák, Zaťovič - Vondráček, Dočekal, R. Zohorna.
Liberec: Lašák - R. Šimek, Jánošík, Plutnar, Derner, Mojžíš, Kolmann, Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, Radivojevič - Valský, L. Krenželok, Svačina - Bartovič, Bližňák, Ordoš - J. Stránský, Vantuch, A. Dlouhý.

Do sestavy Komety se vrátil po dvouzápasové pauze po zranění z šestého semifinálového utkání s Hradcem Králové obránce Ondřej Němec.

Naopak v útoku chyběl jeho jmenovec Vojtěch Němec, pro kterého se zraněným ramenem skončila sezona. V sestavě ho nahradil osmnáctiletý Havránek. Liberec nastoupil oproti minulému utkání bez beka Ševce a forvarda Bulíře.

Ve 13. minutě se radovala Kometa. Krejčík nabil na pravý kruh Kováčikovi, jehož ránu sice stihl Lašák chytit do lapačky, ale sudí si u videa ověřili, že to bylo až za brankovou čárou.

Na další změnu skóre se čekalo o poznání kratší dobu než na verdikt u první trefy. Za 32 vteřin vyřešil Kvapil rychlý protiútok střelou přes obránce Plutnara pod vyrážečku libereckého gólmana.

Semifinále play off hokejové extraligy - 6. zápas: HC Kometa Brno - Mountfield...
Hokejisté Komety Brno vyhráli na ledě Liberce i podruhé.

Liberec sáhl 186 sekund před koncem k power play, vykřesat naději se pokoušel střelou z levého kruhu Svačina, ale Kometa 103 vteřin před koncem díky Zaťovičovi přidala pojistku.

Baráž o extraligu - 10. kolo:

Motor České Budějovice - HC Dukla Jihlava 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
25. Mucha (Babka, Vak), 38. Nouza (F. Vlček) - 8. Kajínek (Důras, J. Skořepa), 21. F. Seman (A. Zeman), 51. J. Skořepa (Jiránek, Šidlík). Rozhodčí: Hribik, R. Svoboda - D. Jelínek, Komárek. Vyloučení: 7:9, navíc M. Heřman a M. Čermák (oba České Budějovice) oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 6421.

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
17. Chaloupka (P. Sýkora, Rolinek) - 36. Baldajev (Vachovec), 53. Baránek (Dušek, Harant). Rozhodčí: Mrkva, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 9299.