Kometa vyhrála šlágr na ledě Třince a připsala si osmé vítězství v řadě

18:30aktualizováno  19:53
TŘINEC/PRAHA - Hokejisté Brna potvrdili pohodu z posledních zápasů i v nedělním 40. extraligovém kole, když zvítězili na ledě Třince 5:2 a zaznamenali už osmou výhru po sobě.

Hokejisté Komety se radují z další výhry. foto: Anna Vavríková, MAFRA

Nepovedená premiéra. Litvínov se Šlégrem na střídačce prohrál s Kometou

Pošesté v řadě neuspěl Litvínov, nový šéf střídačky Severočechů Jiří Šlégr tak nadále čeká na bodový zisk.

Třikrát za sebou nebodovali fináloví soupeři z předminulé sezony Sparta a Liberec a je před nimi velmi tuhý boj o desítku.

Mistři se Ocelářům utrhli v nástupu do druhé části, v níž třemi góly během tří minut zvýšili na 4:0.

Dva góly dal Martin Erat, Leoš Čermák s Martinem Nečasem navíc dokázali skórovat během jednoho oslabení. Třinec po čtyřech vítězstvích nezabodoval.

Výsledky 40. kola:

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky:
25. Polanský (Martin Růžička, Svačina), 32. Roman Vlach (Marcinko, Martin Růžička) - 16. M. Erat (Vincour, J. Krejčík), 21. M. Erat (J. Hruška, R. Zohorna), 22. L. Čermák (Dočekal), 23. Nečas, 58. J. Krejčík. Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Lederer, V. Hanzlík. Vyloučení: 2:7, navíc Zaťovič (Brno) 10 min. V oslabení: 0:2. Diváci: 4767.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)
 1. F. Lukeš (V. Hübl, L. Doudera), 28. Gerhát (F. Lukeš), 38. Baránek (M. Hanzl, Havlíček), 44. F. Lukeš (V. Hübl, Gerhát) - 4. Kratěna (Pour, Moravčík), 17. Stach (Kracík, Gulaš), 28. Kantner (Gulaš, Mertl), 32. Moravčík (Gulaš, Mertl), 52. Jones (Stach, D. Sklenička). Rozhodčí: Bejček, Šír - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 4243.

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
 18. Cibulskis (Graňák, Smoleňák), 47. Smoleňák (Koukal), 56. Berger (Vopelka, R. Pavlík) - 36. M. Kvapil (Ševc, Pyrochta). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Kis, Rampír. Vyloučení: 5:6, navíc Zámorský - P. Jelínek, Jánošík všichni 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4646.

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
 5. A. Kudrna (Reichenberg, J. Hlinka), 41. Klimek (Pech) - 4. Čáslava (Marosz), 10. Rolinek (Trončinský, P. Sýkora), 16. Poulíček (Wishart, T. Svoboda), 51. Tomášek (Wishart, Holland). Rozhodčí: Lacina, M. Petružálek - Frodl, Komárek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 8761.

Aukro Berani Zlín - HC Vítkovice Ridera 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
 41. Ferenc (Roberts Bukarts, Freibergs), 57. D. Šťastný (Freibergs) - 37. Tybor (Roman, Sloboda). Rozhodčí: Kika, Hodek - Jindra, Zíka. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 3011.

BK Mladá Boleslav - HC Dukla Jihlava 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
 31. Orsava (Valský, Kotvan), 39. Valský (Eminger, Pacovský), rozhodující nájezd Žejdl - 27. Čachotský (Šidlík), 53. M. Hlinka (Rabbit, Bryhnisveen). Rozhodčí: Hejduk, M. Sýkora - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 3397.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
14. J. Knotek (Škůrek, Vyrůbalík), 22. Burian (Houdek, Strapáč), 32. Irgl (Burian, J. Galvas), 56. J. Knotek (Eberle, Čáp), 59. J. Knotek (Eberle) - 25. Vondrka (Dietz, Flemming), 48. Poletín (V. Růžička ml., Lauko), 55. Koblasa (Vondrka). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 4012.

„První třetinu jsme se prvních deset minut rozkoukávali a Kometa měla více ze hry. Ale pak se to trošku obrátilo, dostali jsme se z tlaku, bohužel jsme dostali gól. Začátek druhé třetiny přinesl neskutečné zatmění, výpadek, který nás stál zápas,“ zdráhal se uvěřit výpadku svých svěřenců asistent domácího kouče Marek Zadina.

Hokejisté Litvínova pod vedením Šlégra, jenž na pozici hlavního kouče nahradil odvolaného Radima Rulíka, ztratili doma i druhý zápas bez bodového zisku. Verva podlehla vedoucí Plzni 4:5.

Severočeši tak prohráli už pošesté za sebou, Škoda naproti tomu napravila páteční porážku ze Zlína a naplno bodovala ve třetím z posledních čtyř utkání.

V dresu vítězů si tři nahrávky připsal Milan Gulaš, domácím nepomohly ani tři body za dva góly a asistenci útočníka Františka Lukeše.

Sparta podlehla Pardubicím 2:4 a potřetí za sebou nebodovala. Na desátém místě se náskok Pražanů před jedenáctou Mladou Boleslaví snížil na rozdíl tří bodů. Dynamo bodovalo popáté za sebou a z toho počtvrté vyhrálo.

Tíže tří porážek bez bodového zisku dusí i Liberec, jenž prohrál na ledě Hradce Králové 1:3.

Východočeši přemohli doma Bílé Tygry popáté za sebou, dnes jejich odpor zlomili až dvěma brankami během závěrečné části, ve 47. minutě rozhodl útočník Radek Smoleňák, který si připsal také asistenci.

Olomouc porazila Chomutov 5:3. Hanáci zdolali Piráty potřetí v sezoně a mohli se radovat po předchozích dvou porážkách, zatímco hosté byli naopak v minulých dvou vystoupeních stoprocentní.

Olomouc vedla krátce po polovině utkání 3:1, Chomutov, který dal dva góly v oslabení, ale ve třetí části vyrovnal. V 56. minutě rozhodl Jan Knotek, jenž nakonec dovršil hattrick.

Ve zbývajících duelech přetlačil Zlín Vítkovice 2:1, přestože jako první skórovali Ostravané. Rovněž Mladá Boleslav inkasovala s poslední Jihlavou úvodní gól zápasu, ale nakonec vyhrála 3:2 po nájezdech.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...