Kometa vedla na konci druhé třetiny v Litvínově 2:0, přesto si nakonec veze domů výprask

Hokejisté Litvínova se radují z výhry nad Kometou. foto: ČTK

Hokejisté Litvínova zvítězili v utkání 27. kola extraligy nad Brnem 5:2. Kometa díky dvěma gólům z první třetiny, které dala v rozmezí 36 sekund, vedla už 2:0, v závěru druhého dějství ale snížil Richard Jarůšek, ve třetí části pak domácí dokonali obrat čtyřmi góly.
  20:15aktualizováno  21:15

Hokejové MS v Česku táhne. Na české a slovenské zápasy jsou 8 dní před startem vyprodány lístky

Severočeši uspěli počtvrté z posledních pěti utkání, dvakrát se v jejich dresu prosadil útočník Viktor Hübl.

Zatímco hosté se museli obejít bez zkušeného útočníka Plekance, v domácích řadách debutovala čerstvá posila, kterou je švédský útočník s kolumbijskými kořeny Edwin Hedberg.

Sparta porazila Plzeň v prodloužení

Hokejisté Sparty zdolali Plzeň 2:1 v prodloužení a zvítězili po dvou zápasech, v nichž před reprezentační přestávkou nebodovali.

Pražané i ve třetím vzájemném utkání v sezoně porazili Západočechy v nastavení.

O triumfu domácích rozhodl v 63. minutě obránce Jeremie Blain. Pražané vedou tabulku o tři body před Třincem, který navíc sehrál o tři duely více.

Sparta navázala proti Plzni na předchozí výhry v sezoně 7:6 v prodloužení a 3:2 po samostatných nájezdech. Plzeň venku prohrála čtvrtý z posledních pěti zápasů, proti Spartě přesto bodovala už ve třináctém utkání za sebou.

Kladno bez Jágra uhrálo v Třinci bod

Hokejisté Třince zdolali doma Kladno 2:1 po nájezdech a porazili tak Rytíře i potřetí v sezoně. Úřadující mistr vyhrál v tomto ročníku rozstřel vůbec poprvé, rozhodl ho Ondřej Kovařčík.

Hosté nastoupili i po reprezentační přestávce bez svého lídra Jaromíra Jágra. Jejich jediný gól dal Brady Austin, který je v extralize s osmi góly nejlepším střelcem mezi obránci.

Za Třinec chytal poprvé v sezoně Štěpánek, na druhé straně si odbyl premiéru Hovorka, který nastupoval při velké marodce Kladna (Jágr, Réway, Valský, Stach) v elitním útoku.

Před rozstřelem bylo jasné, že ho jedno z mužstev vyhraje poprvé. Oceláři měli bilanci 0:3, jejich soupeř k nim nastoupil poprvé v sezoně.

Domácí vedli po střelách Stránského a Szturce, Kladno vyrovnalo shodně zásahy mezi betony, když se prosadili O’Donnell a Hovorka. V pátém kole rozhodl přesnou ranou do růžku Ondřej Kovařčík.

Liberec bodoval podvanácté v řadě

Hokejisté Liberce zvítězili v Hradci Králové 3:2 po samostatných nájezdech. Bílí Tygři podvanácté za sebou bodovali a z toho pojedenácté vyhráli.

V nájezdech zazářil hostující brankář Dominik Hrachovina, který ze tří pokusů domácích ani jednou neinkasoval, Severočeši naopak třikrát uspěli, vítězný gól dal Radan Lenc, který se trefil i v základní době.

Po reprezentační přestávce šla obě mužstva do zápasu dobře naladěna. Liberečtí bodovali jedenáctkrát v řadě, Královéhradečtí si zase zajistili postup do semifinále Ligy mistrů.

Vítěz vzešel až ze samostatných nájezdů. V nich naprosto dominovali hráči Liberce, kteří dali ze čtyř pokusů tři branky. Naopak domácí nebyli úspěšní ani jednou.

Vítkovice otočily zápas s Olomoucí

Hokejisté Vítkovic pod novým koučem Mojmírem Trličíkem opět zvítězili. Po výhře v Hradci Králové dokázali Ostravané porazit v severomoravském derby Olomouc 5:3 a podruhé za sebou naplno zabodovali.

Hattrickem zazářil Dominik Lakatoš, ale vítěznou branku v 55. minutě vstřelil Peter Trška. Do prázdné klece triumf Ostravských zpečetil Ondřej Roman.

Hokejisté Karlových Varů porazili Zlín 3:2 po samostatných nájezdech. Energie vyhrála potřetí za sebou, Berani naopak ztratili třetí z posledních čtyř duelů.

Hosté vedli po dvou třetinách 2:0, Petr Šenkeřík vyrovnal v polovině 58. minuty. Při samostatných nájezdech druhý bod nakonec vyválčili Karlovarští po vítězné střele Grígera a potřetí v této sezóně tak dokázali Zlín porazit.

Výsledky 27. kola:

HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky:
14. M. Stránský (Marcinko), rozhodující sam. nájezd O. Kovařčík - 23. Austin (J. Strnad, Redlich). Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4609.
Třinec: Štěpánek - Roth, Gernát, M. Doudera, D. Musil, Kundrátek, Zahradníček - Szturc, Marcinko, M. Stránský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Martynek, Š. Novotný, Adamský - Hrňa, Polanský, Dravecký.
Kladno: Godla - B. Nash, Austin, A. Lakos, Kehar, Zelingr, Barinka - Bílek, P. Machač, Hovorka - Hajný, T. Kaut, O’Donnell - Redlich, Melka, J. Strnad - O. Bláha, Zikmund, Š. Bláha.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 5:2 (0:2 , 1:0, 4:0)
38. Jarůšek, 44. V. Hübl (J. Petružálek), 46. Trávníček (Hedberg), 48. V. Hübl (J. Petružálek, F. Lukeš), 59. L. Kašpar (M. Hanzl) - 9. P. Holík (Pyrochta), 9. Vincour (Lev). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 5081.
Litvínov: Janus - Jánošík, L. Doudera, Kudla, T. Pavelka, J. Říha, Baránek, Kubát - Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek - J. Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš - Hedberg, J. Mikúš, L. Kašpar - Válek, Helt, Trávníček.
Brno: Vejmelka - O. Němec, Baranka, Glover, Pyrochta, Svozil, Gulaši, Malec - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Orsava, Kusko, Kucsera - Vincour, Lev, Svačina - Horký, Jenyš, Kratochvíl.

HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
22. Lakatoš (Roberts Bukarts, Trška), 39. Lakatoš (Trška, O. Roman), 41. Lakatoš (O. Roman, Roberts Bukarts), 55. Trška (Mallet), 60. O. Roman (Schleiss, Roberts Bukarts) - 1. P. Musil (Klimek, Nahodil), 36. P. Musil (Ondrušek), 54. Švrček. Rozhodčí: Bejček, Pešina - Bryška, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 5325.
Vítkovice: M. Svoboda - Trška, Výtisk, Bodák, Šidlík, R. Černý, Kvasnička - Roberts Bukarts, O. Roman, Lakatoš - P. Zdráhal, Š. Stránský, Schleiss - Mallet, R. Veselý, Dej - Guman, Werbik, Razgals.
Olomouc: Lukáš - Jaroměřský, Ondrušek, Valenta, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík - Irgl, Kolouch, Olesz - P. Musil, Nahodil, Klimek - V. Tomeček, J. Knotek, Burian - Skladaný, Handl, J. Káňa.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Berani Zlín 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
42. T. Mikúš (Plutnar, Graňák), 58. Šenkeřík (Gríger, T. Rachůnek), rozhodující sam. nájezd Gríger - 34. Claireaux, 38. M. Novotný (Dufek, P. Sedláček). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2889.
Karlovy Vary: F. Novotný - Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, D. Mikyska, M. Rohan - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, T. Mikúš, V. Polák - Vondráček, Raška, Šafář - Kohout, Černoch, Koblasa.
Zlín: Kašík - D. Nosek, M. Novotný, Ferenc, Freibergs, Gazda, Žižka, Buchta - Claireaux, Fořt, Köhler - J. Ondráček, Fryšara, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, P. Sedláček, Dufek.

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
24. F. Pavlík (Koukal, Smoleňák), 59. Cingel - 37. Lenc (Knot, Šmíd), 51. L. Hudáček (Šmíd, L. Krenželok), rozhodující sam. nájezd Lenc. Rozhodčí: Šír, Micka - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7, navíc Hrachovina (Liberec) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4097.
Hradec Králové: Mazanec (28.-29. Š. Lukeš) - Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Šalda, Nedomlel, Rosandič, R. Pilař - Smoleňák, Cingel, M. Chalupa - Jergl, Kevin Klíma, Červený - Paulovič, Koukal, Miškář - Rákos, Kubík, R. Pavlík.
Liberec: Hrachovina - Šmíd, Knot, Derner, Graborenko, T. Hanousek, Kotvan, Havlín - Ordoš, L. Hudáček, Lenc - Marosz, A. Musil, J. Vlach - L. Krenželok, P. Jelínek, Zachar - Průžek, Chrtek, D. Špaček.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 2:1 v prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
27. Tomášek (Polášek, Řepík), 63. Blain (A. Kudrna, Sukeľ) - 47. Kantner (Mertl, Gulaš). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla - Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 12.160.
Sparta: J. Sedláček - Blain, Kalina, Jurčina, Tomáš Dvořák, Košťálek, Polášek, Piskáček - Řepík, Tomášek, Smejkal - Forman, Pech, Rousek - A. Kudrna, Sukeľ, Říčka - Vitouch, Kropáček.
Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Pulpán, Budík, Jank, L. Kaňák, Moravčík, Vráblík - Gulaš, Mertl, Kantner - Pour, V. Němec, P. Straka - Indrák, Kracík, Rob - Malát, Kodýtek, Eberle.