Kometa vedla v 9. minutě 3:0, přesto nakonec s rozjetým Libercem prohrála

20:30
LIBEREC/PRAHA - Hokejisté Liberce dokázali otočit ve šlágru 24. kola extraligy zápas s Brnem ze stavu 0:3 a po výhře 4:3 v prodloužení tak natáhli svou šňůru vítězných utkání již na dvanáct. Bílí Tygři se tak již bodově dotáhli na vedoucí Třinec. Naopak Kometa padla počtvrté z posledních pěti utkání.

Petr Jelínek se na obratu podílel prvním libereckým gólem. foto: ČTK

Vítěznou branku zaznamenal v 63. minutě útočník Dominik Lakatoš, hostům k vítězství nepomohly ani dvě branky Jozefa Kováčika.

„Měli jsme až trapný začátek, Roman Will měl velmi těžkou pozici. V podstatě si nesáhnul na kotouč a už ho třikrát lovil ze své branky. Poté už však byl opět stěžejní postavou a několikrát nás podržel. My jsme následně začali zápas postupně krok po kroku otáčet,“ řekl trenér Liberce Filip Pešán.

„Měli jsme famózní vstup do utkání, dali jsme ze tří střel tři branky. Liberec se poté vrátil do utkání v přesilovce. Rozhodujícím momentem zápasu bylo neproměněné sólo Zohorny ze závěru první třetiny. Kdybychom znovu odskočili, věřím, že už by to pak Liberec měl těžké,“ přiznal asistent trenéra Komety Petr Haken.

Pöpperle vychytal Chemiky z Litvínova

Hokejisté Sparty porazili Litvínov 3:0 a připsali si potřetí za sebou plný bodový zisk. Verva naopak prohrála teprve čtvrtý z posledních 21 zápasů.

Výsledky 24. kola:

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 4:3 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky:
15. P. Jelínek (Radivojevič, Bulíř), 22. Vitásek (L. Krenželok, Jánošík), 48. Svačina (Lakatoš), 63. Lakatoš (Bartovič) - 4. H. Zohorna (V. Němec), 6. Nečas (Kováčik), 9. Kováčik (Gulaši).

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 3:4 v prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 4. J. Petružálek (Špirko), 19. Marosz (Hrabal, Hrňa), 38. Marosz (Martin Růžička, Dravecký) - 12. Červený (Bednář, Gregorc), 17. Džerinš (Červený, Šimánek), 31. Köhler (Newton, Rybár), 62. Kukumberg (Gregorc, Bednář).

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
40. J. Hlinka, 51. Kumstát (Uher), 52. Čajkovský (J. Hlinka, Nedomlel).

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
21. Vondrka (Flemming), 27. Skokan (Valach, Kämpf) - 49. Hyka (Urban, Trončinský).

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
5. T. Svoboda (Kratěna), 33. Lev (Stach), 60. D. Kubalík (P. Kadlec) - 14. Davídek (Harant, Flek).

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
12. D. Tomášek (P. Sýkora, Leduc), 39. D. Tomášek (Rolinek, Hubáček), 55. Rolinek (Klimenta).

HC Olomouc - PSG Zlín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
8. Ostřížek, 37. Laš, 48. Herman (Laš, Vyrůbalík) - 41. Bukarts (O. Veselý).

Před nejvyšší domácí návštěvou sezony (9328 diváků) skórovali po bezbrankové úvodní části Jaroslav Hlinka, Petr Kumstát a Michal Čajkovský. Čisté konto vychytal Tomáš Pöpperle.

Hokejisté Třince prohráli na domácím ledě s Hradcem Králové 3:4 v prodloužení. Autorem vítězné branky byl v 62. minutě Roman Kukumberg. Ačkoliv domácí v utkání soupeře přestříleli poměrem 33:15, Východočeši proti slezskému celku zabodovali už pošesté v řadě.

Hokejisté Plzně porazili Karlovy Vary 3:1 a připsali si výhru i ve druhém západočeském derby této sezony.

Domácí měli po celý zápas střeleckou převahu, ale vítěznou trefu Jakuba Lva ze 34. minuty pojistila až třetí trefa Dominika Kubalíka při karlovarské power play. Hosté tak po čtyřech předchozích utkáních poprvé nebodovali.

Zlínu výměna trenérů nepomohla

Hokejisté Olomouce porazili v souboji dvou týmů, kterým se momentálně nedaří, Zlín 3:1 a ukončili tak sérii pěti porážek.

Zlínští si připsali již sedmou prohru v řadě a nepomohli jim ani noví trenéři, Berany poprvé vedla dvojice Robert Svoboda - Martin Hamrlík.

Hokejisté Chomutova porazili Mladou Boleslav 2:1 a uspěli ve čtvrtém utkání v řadě. Piráti o své výhře rozhodli ve druhé třetině, ve které dvakrát skórovali. Hosté poté už dokázali jen snížit.

Kacetl vychytal střelce Vítkovic

Hokejisté Pardubic porazili Vítkovice 3:0 a po dvou porážkách slaví tříbodovou výhru. Dvě branky Dynama zařídil útočník David Tomášek, vítězství pak v závěru pojistil Tomáš Rolinek.

Vychytaným čistým kontem se na úspěchu podílel brankář Ondřej Kacetl, který po příchodu z Hradce Králové odchytal první zápas za Pardubice.