Kometa v repríze finále rozdrtila Liberec, Sparta opět prohrála

20:45
brno/třinec - Hokejisté Komety v repríze finále předchozího ročníku Tipsport extraligy rozdrtili v rámci 10. kola Liberec 7:2 a díky páté výhře za tři body v řadě si udržela si první místo. Naopak Liberec venku ještě nebodoval. Martin Erat k výhře přispěl jedním gólem a třemi přihrávkami a Marcel Haščák si připsal dva góly a asistenci.

Hokejisté Komety se raduji z drtivé výhry nad Libercem. foto: MAFRA

Extraliga - 10. kolo:

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 7:2 (1:0, 2:2, 4:0)
Branky a nahrávky:
18. M. Erat (Zaťovič), 36. Vincour (M. Erat, Krejčík), 38. Zaťovič (M. Erat), 42. Krejčík (Zaťovič, M. Erat), 43. Haščák (Štencel, J. Hruška), 45. Haščák (T. Svoboda), 52. V. Němec (Haščák) - 21. Bakoš (Bulíř, Ševc), 26. Ordoš (Plutnar, Vantuch).

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
46. D. Kubalík (Kadlec, Gulaš), 60. Gulaš (Mertl).

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
2. Cienciala (Hrňa, Irgl), 6. O. Kovařčík (Chmielewski, M. Doudera), 29. Roth (Martin Růžička, Polanský), 50. Adamský (Svačina, Krajíček) - 57. Forman (Říčka, Černoch)

Piráti Chomutov - Mountfield Hradec Králové 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
25. Slovák (J. Mrázek, Vondrka), 50. Poletín (Valach) - 26. Pláněk (Koukal, Vopelka), 41. Köhler (Gregorc, Jaroslav Bednář), 45. Koukal (Jaroslav Bednář, F. Pavlík).

BK Mladá Boleslav - Aukro Berani Zlín 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
2. Klepiš (Žejdl, Orsava), 6. Valský (Pacovský, Knot), 13. Orsava (Klepiš, Žejdl), 36. Orsava (J. Říha, Němeček) - 36. J. Ondráček (Ferenc, Freibergs).

HC Dukla Jihlava - HC Verva Litvínov 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
26. Žálčík (Anděl, M. Hlinka), 36. T. Kubalík, 46. F. Seman (R. Hubáček, Čachotský), 57. M. Hlinka (Šidlík, Žálčík) - 41. Nejezchleb (Trávníček, F. Lukeš).

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
54. Rolinek (Trončinský) - 26. Strapáč (Skladaný), 63. Skladaný (J. Galvas).

Třinečtí hokejisté zabrali po předchozích dvou prohrách a přehráli jednoznačně pražskou Spartu 4:1.

Oceláři vedli brankami Davida Ciencialy a Ondřeje Kovařčíka už v čase 5:34 o dva góly a v dalším průběhu využili obě přesilové hry - v polovině zápasu přidal třetí zásah nejproduktivnější obránce soutěže Vladimír Roth a skóre uzavřel Martin Adamský.

Za hosty v závěru zkorigoval výsledek Miroslav Forman.

Hokejisté Plzně pokračují ve vítězné sérii a díky výhře 2:0 na ledě Vítkovic si připsali už šestou výhru v řadě. Západočechům ji vystřelil svým jedenáctým gólem v sezoně Dominik Kubalík, který využil ve 46. minutě přesilovou hru.

V power play zpečetil výsledek Milan Gulaš. Druhou hvězdou byl gólman Alexander Hylák, který ve svém prvním startu v sezoně hned vychytal čisté konto.

Hokejisté Chomutova podlehli doma Hradci Králové 2:3 a připsali si před vlastním publikem třetí porážku za sebou.

Mountfield bodoval v pátém z posledních šesti duelů. Vítězný gól si v dresu hostů připsal útočník Petr Koukal, který ve 45. minutě zvýšil na 3:1.

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili Zlín 4:1. Středočeši ukončili čtyřzápasovou vítěznou sérii Beranů velmi rázně, když o osudu utkání rozhodli hned na jeho začátku - v čase 12:09 vedli už 3:0. Dvakrát se mezi střelce zapsal útočník Jakub Orsava.

Hokejisté posledního Litvínova prohráli na ledě nováčka Jihlavy 1:4 a pošesté za sebou nebodovali.

Dukla naopak před vlastním publikem už potřetí za sebou vyhrála. Dvěma body za gól a asistenci pomohl k úspěchu domácích útočník Michal Hlinka.

Hokejisté Pardubic podlehli Olomouci 1:2 v prodloužení a v pátém domácím utkání v sezoně si připsali už čtvrtou prohru.

Hosté vedli od 26. minuty, ale Dynamo dokázalo v závěru vyrovnat a vynutit si prodloužení. V něm sice Olomouc nezužitkovala přesilovou hru, ale pak přece jen vstřelil vítěznou branku František Skladaný.