Kometa si z Plzně odváží tři body, Třinec vede extraligu

19:45
PLZEŇ - Hokejisté Komety Brno porazili v 11. kole extraligy Plzeň a brankář Sasu Hovi udržel druhé čisté konto v řadě. Plzeňští naopak v letošním ročníku Tipsport extraligy ještě nedokázali vyhrát dvě utkání za sebou. Kometa si díky skvěle pracující defenzivě odváží ze západu Čech zaslouženě tři body.

Kometa Brno. foto: ČTK

Pro Petra Sýkoru měl zápas s Kometou extra příchuť. V létě 2008 se přijel do moravské metropole pochlubit se Stanley Cupem, který získal v dresu Pittsburghu Penguins, a brněnským fanouškům slíbil, že by si rád zahrál v dresu Brna.

Přišel rok 2010 a Sýkora nedokázal sehnat angažmá ani v zámoří ani v KHL, a tak jeho kroky zamířily do rodné vlasti, kde si ale kupodivu plácl s plzeňskými indiány.

Plzeň na soupeře vlétla
V úvodu vzájemného střetnutí těchto celků byli jednoznačně lepší domácí, čili Plzeňští. Brankáře Sasu Hoviho zasypali několika střelami. V největší příležitosti se díky skvělému forčekingu Straky ocitl Vlasák, ale před téměř prázdnou bránou zamířil pouze do Hoviho lapačky, poté z mezikruží neuspěl ani nadějný Kovař.

To naopak indián s maskou Dušan Salfický si na puk sáhl až v desáté minutě a hned ho lovil ze sítě. V útočném pásmu čistě vyhrál buly Jiří Dopita a střelou od modré se prosadil Zubíček - 0:1.

V první třetině ještě zvýšil Radim Hruška
Tato branku hostům pomohla. Kometa začala diktovat tempo utkání a Plzeň k ničemu nepustila. A co víc. Do konce první dvacetiminutovky svůj náskok zvýšila. V 16. minutě ještě před zcela odkrytou klecí přestřelil Balej, ale v poslední minutě se na správném místě objevil Radim Hruška a zvýšil na 0:2.

Plzeň - Kometa Brno.

O první přestávce se stratég Plzně Marian Jelínek rozhodl k nečekanému tahu, když ze hry stáhl Salfického a mezi tři tyče postavil Halmošiho, jenž si v tomto utkání odbyl premiéru v nejvyšší české soutěži. A na nedostatek práce si nemohl stěžovat. Ve dvou dobrých šancí byl Jiří Dopita, ale Halmoši byl pozorný.

Definitivně rozhodující branka padla ve 45. minutě, když Kometa využila přesilovku. Josef Balej z velkého úhlu propasíroval kotouč Halmošiho výstrojí a mohl slavit třetí gól Brna.

Sýkora se střelecky trápí
V padesáté minutě skandovali domácí příznivci: "My chceme Plzeň!" Pravděpodobně na zimních stadionu došlo pivo...

Plzeň přece jenom měla možnost skórovat. Výtečnou přihrávkou přes celé hřiště našel Kanaďan St. Pierre rozjetého Petra Sýkoru. Z pravého křídla ovšem zamířil přímo doprostřed brány. Kanonýrovi, který má na kontě více jak 300 branek v NHL, evidentně zvlhl střelecký prach.

Kometa tak i díky čistému kontu Sasu Hoviho si připsala do tabulky další tři body. Finský gólman drží neprůstřelnost už 174. minut.

Hokejová extraliga - 11. kolo

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Zubíček (Dopita), 20. R. Hruška (Balej), 45. Balej (Kvapil, Stehlík). Rozhodčí: Minář, Smitka - Kalivoda, Svoboda. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 4725.

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Peterek (Polanský, Krajíček), 33. Varaďa (Lojek, Bonk), 34. Krajíček (Hrabal), 39. Kohn (M. Růžička, Zíb), 54. M. Růžička z trestného střílení - 4. Micka (Vondrka, Štefanka), 25. Micka (Branda, Kadlec), 45. Krenželok (Kadlec, V. Růžička). Rozhodčí: Blecha, Fraňo - Charvát, Bejček. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:2. Diváci: 3978.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0) Branky a nahrávky: 36. Hromas (Broš), 58. Y. Treille (Ton, Vykoukal), 64. Ton (Broš) - 18. Kudrna (Moravec, Dušek), 35. Nedvěd (Kudrna). Rozhodčí: Mikula, Šír - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:6, navíc Broš (Sparta) 10 min. Bez využití. Diváci: 5223.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Steel 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 25. Marušák (Pabiška, Macho) - 43. Trnka (Burger), 53. Húževka (Káňa). Rozhodčí: A. Jeřábek, Lacina - Kis, Prchal. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 3390.

HC Benzina Litvínov - HC Mountfield České Budějovice 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Kracík (Trávníček), 31. Jánský (Lukeš, V. Hübl), 42. Kubinčák (Jenáček, Švarný) - 38. Snopek (Gulaš, Vydarený). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. Diváci: 4128.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 20. I. Rachůnek (Galvas, Švrček), 30. Roman Vlach (Kubiš), 47. Důras (Švrček), 55. Balaštík (Leška, Sivák), 56. Balaštík - 9. Melenovský (Kumstát, Nosek), 26. Nosek (Čutta, Skuhravý), 57. Zaťovič (Čutta). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5, navíc Köhler (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 4221.