Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Kometa prohrála v Chomutově, který se poprvé odlepil ze dna tabulky

20:45
Chomutov - Hokejisté Chomutova porazili v předehrávce 27. kola Kometu Brno 6:4 a posunuli se z posledního místa o dva body před Pardubice. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu přispěl Jan Stránský a dva góly v dresu vítězů vstřelil Radek Duda. Piráti bodovali proti úřadujícímu mistrovi na třetí pokus poprvé v sezoně.

Utkání 10. kola hokejové extraligy: Piráti Chomutov - PSG Berani Zlín, 14. října 2018 v Chomutově. Z gólu se radují hráči Chomutova Stanislav Dietz (vlevo) a Jaroslav Mrázek. foto: ČTK

Piráti začali proti úřadujícímu mistrovi bez ostychu. Nejprve neuspěl v úniku Vladimír Růžička mladší, ale Duda se už 42 sekund po úvodním vhazování ránou z levé strany nezmýlil.

Odpovědět mohl Mueller, jenomže úprk nezakončil ideálně.

Chomutov - Brno 6:4

Branky a nahrávky: 1. Duda (Tomica), 9. Kevin Klima (J. Stránský, Dietz), 39. Duda (J. Stránský, Jank), 46. T. Svoboda (Koblasa), 54. Sklenář (T. Svoboda, Knot), 59. J. Stránský (Vantuch) - 49. Mueller (M. Erat, Plekanec), 52. Gulaši (L. Čermák, O. Němec), 55. Mueller (O. Němec, J. Hruška), 58. J. Hruška (M. Erat, Zaťovič). Rozhodčí: Pešina, Horák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:5, navíc Kevin Klima, Duda - Mallet všichni 10 min., Dočekal do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 3843.
Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Trefný - T. Svoboda, V. Růžička ml., Koblasa - J. Stránský, Kevin Klima, J. Sklenář - Duda, Vantuch, Tomica - J. Havel, Klhůfek, Marjamäki.
Brno: Kašík (39. Vejmelka) - O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Kučeřík - Mueller, P. Holík, Zaťovič - M. Erat, Plekanec, R. Zohorna - Mallet, J. Hruška, Horký - Köhler, L. Čermák, Dočekal.

V polovině úvodního dějství bylo v Chomutově ještě veseleji, protože se prosadil poprvé v extralize Kevin Klima.

Jednadvacetiletý syn vítěze Stanleyova poháru z roku 1990 Petra Klímy se dočkal ve třetím utkání v české nejvyšší soutěži.

V 16. minutě se k vypadnutému kotouči za Petersem nedostal Dočekal, který neunesl situaci, strčil do rozhodčího a odešel do šaten s trestem do konce utkání. V závěru nevyužil únik ani Zaťovič.

Na začátku prostřední části ani jeden tým nevyužil přesilovku, při pokračujícím tlaku Komety nastřelil Mallet horní tyčku.

I když Piráti nepotrestali další faul, o třígólové vedení se postaral druhým zásahem Duda. To byla poslední kapka pro Kašíka, který přenechal místo v brance Vejmelkovi.

I přes vedení se Chomutov tlačil do útoku, z čehož vytěžil branku ve 46. minutě Svoboda. O pár okamžiků později se poprali Klima s Malletem a ze situace vzešla přesilovka pro Kometu.

Čtyři sekundy před jejím vypršením se od tyčky odrazil puk k Muellerovi, jenž se nezmýlil. Zanedlouho na něj navázal Gulaši a snížil na 2:4.

Za domácí se pak trefil v 54. minutě Sklenář, ale Mueller s Hruškou, který využil přesilovku, opět zadělali na drama. V následné power play uzavřel skóre vypjatého utkání 89 sekund před koncem Stránský.