Kometa posedmé za sebou v lize vyhrála, Sparta udolala Boleslav

21:00
BRNO/PRAHA - Hokejisté Komety Brno porazili ve 12. kole extraligy Olomouc 5:0 a upevnili si první místo v tabulce. O výsledku rozhodla první třetina, ve které vstřelili Brňané tři góly. Obhájci titulu vyhráli sedmé utkání za sebou, když v této sérii ztratili pouze jeden bod. Naopak Olomouc po čtyřech vítězstvích na ledě soupeřů vyšla venku bodově naprázdno.

Hokejisté Komety v lize ani posedmé v řadě nezaváhali. foto: Anna Vavríková, MAFRA

Extraliga - 12. kolo:

HC Kometa Brno - HC Olomouc 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
6. Barinka (Štencel), 12. V. Němec (Haščák, Štencel), 19. Vincour (Krejčík, M. Erat), 52. Haščák (V. Němec, Dočekal), 57. Horký (Mallet).

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
1. Moravčík (Schleiss, Jones), 4. Stach (D. Kindl, Kadlec), 10. Gulaš (Čerešňák, Pulpán), 35. Kracík (Indrák, Pulpán), 55. D. Kubalík (Gulaš, P. Kadlec) - 7. Ševc.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
30. Starý (Cardwell, Dušek), 38. Wishart (J. Sýkora, Perret) - 25. Krajíček.

Piráti Chomutov - Aukro Berani Zlín 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
9. Tomica (Vondrka) - 16. Valenta, 19. Roberts Bukarts (D. Šťastný), 27. Rihards Bukarts (O. Veselý, Matějíček), 60. J. Ondráček.

HC Dukla Jihlava - Mountfield Hradec Králové 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branka a nahrávky:
29. Jarůšek (Vydarený, M. Látal), 58. Jarůšek (Cingel, F. Pavlík).

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
24. T. Pavelka (Saponari), 45. A. Kudrna (T. Pavelka), 48. J. Mikuš (Pech, Saponari) - 33. T. Knotek (Valský, Lenc), 47. Valský (Kotvan, T. Knotek).

HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov 7:3 (3:0, 3:2, 1:1)
5. Lev (Dej). 10. Kolouch (Sloboda, Klok), 19. Tybor (Olesz, O. Roman), 27. Tybor (O. Roman, Trška), 31. Hudeček (Kolouch, Kurovský), 37. Kolouch, 55. Dej (Lev) - 29. J. Doležal (Kubát), 35. F. Lukeš (Kubát, M. Hanzl), 59. M. Hanzl (Baránek, F. Lukeš).

Hokejisté pražské Sparty zdolali Mladou Boleslav 3:2 a vyhráli už osmý vzájemný zápas za sebou. Středočeši sice v pražské O2 areně dvakrát vyrovnali, ale ve 48. minutě rozhodl obránce Juraj Mikuš.

Sparta po předchozí sérii tří zápasů bez bodu podruhé za sebou uspěla. Bruslařský klub prohrál podruhé z posledních pěti zápasů.

Hokejisté Plzně porazili Liberec 5:1 a bodovali již v desátém utkání za sebou. O své šesté domácí výhře Indiáni rozhodli třemi brankami v první třetině.

Naopak Bílí Tygři skórovali pouze jednou a prohráli i šesté venkovní utkání nové sezony.

Hokejisté Pardubic vyhráli na domácím ledě nad Třincem 2:1 a bodovali tak počtvrté v řadě.

Oceláři se ve 25. minutě dostali do vedení, ale Dynamo dvěma brankami ještě před druhou pauzou otočilo stav a těsný náskok udrželo až do závěrečné sirény.

Východočeši se tak posunuli se na desáté místo v tabulce, Třinec zůstává třetí.

Hokejisté Zlína vyhráli na ledě Chomutova 4:1 a připravili tak Pirátům čtvrtou porážku v řadě před svými fanoušky. Zlínští uspěli v šestém z posledních sedmi zápasů, tři body na kluzištích soupeřů však získali poprvé v sezoně.

Hokejisté Hradce Králové porazili Jihlavu na jejím ledě 2:0 a připsali si čtvrtou výhru za sebou.

Svými premiérovými góly v sezoně se o to postaral Richard Jarůšek, čisté konto udržel Patrik Rybár. Dukla tak nenavázala na předešlé tři domácí výhry.

Hokejisté Vítkovic přehráli na svém ledě poslední Litvínov 7:3 a přerušili sérii pěti porážek.

Ostravané vedli už ve 27. minutě 4:0, v zápase se dvakrát trefil Petr Kolouch a Radoslav Tybor. Hosté protáhli černou sérii bez výhry na devět utkání.