Kometa po dlouhé době vyhrála, Vítkovice doma rozstřílely Boleslav

17:45aktualizováno  20:08
brno/praha - Hokejisté Komety Brno porazili ve 33. kole extraligy Duklu Jihlava 3:2 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil v 64. minutě z trestného střílení Vojtěch Němec.

Hokejisté Komety po delší době vyhráli. foto: ČTK

V extralize působil ještě dřív než Jágr. Sudí-veterán po 30 sezonách v lize ukončí kariéru

Brňané si částečně vylepšili svou bilanci, když z posledních dvanácti zápasů teprve potřetí vyhráli. Poslední celek tabulky Jihlava naopak získal z posledních čtyř duelů pouze jeden bod.

Hokejisté Vítkovic deklasovali Mladou Boleslav 7:1 a osmým vítězstvím za sebou stanovili nový klubový rekord v počtu nepřetržitých výher.

Dvěma góly a asistencí se pod historickou výhru podepsal kapitán Rostislav Olesz, tři body si připsali také Lukáš Kucsera a Šimon Stránský.

Středočeši utrpěli nejtěžší porážku v sezoně, zatímco pro Ostravany to je nejvýraznější triumf v ročníku.

Hokejisté Třince vyhráli na ledě Litvínova 5:2 a potvrdili, že se jim proti Severočechům daří.

Oceláři porazili Vervu popáté v řadě a bodovali ve vzájemných duelech dokonce poosmé za sebou. Hosté o své výhře rozhodli třemi góly ve třetí třetině.

Hokejisté Chomutova zvítězili v Liberci 3:2 v prodloužení a vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů.

V čase 64:18 o tom rozhodl v přesilové hře svou druhou brankou v utkání útočník Vladimír Růžička mladší. Bílí Tygři i přes prohru bodovali potřetí za sebou, ale čekají už více než měsíc na tříbodové vítězství.

Hokejisté Pardubic vyhráli na ledě vedoucí Plzně 3:2 po samostatných nájezdech a radovali se ve vzájemném souboji po čtyřech porážkách za sebou.

Dynamo na ledě favorita dvakrát vyrovnalo a v rozstřelu rozhodl kanonýr Petr Sýkora.

Výsledky 33. kola:

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky:
17. D. Kindl (D. Sklenička), 36. Mertl (Stach, Gulaš) - 20. S. Treille (Cardwell), 45. Rolinek (P. Sýkora), rozhodující sam. nájezd P. Sýkora. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Kika - Pešek, Špůr. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 7227.

HC Kometa Brno - HC Dukla Jihlava 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
16. Dočekal (Horký), 17. Krejčík (Horký), 64. V. Němec z trestného střílení - 28. Skořepa, 49. De la Rose (Rabbit). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Frodl, D. Klouček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)
20. Hrbas (Lev), 29. D. Květoň (Olesz, Kucsera), 36. Olesz (Š. Stránský, Trška), 45. Kucsera (P. Zdráhal), 47. Olesz (Kucsera), 51. Klok (Szturc, Š. Stránský), 60. Š. Stránský (Baranka) - 54. Orsava (Valský). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6, navíc D. Květoň - Pacovský oba 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 8461.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
20. Gerhát (F. Lukeš), 39. M. Hanzl (Trávníček) - 37. Linhart (D. Musil, Cienciala), 38. Adamský (Martin Růžička, Adámek), 45. J. Petružálek (Polanský), 52. Polanský (Cienciala, M. Doudera), 60. Rákos. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5624.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
8. P. Jelínek (Lakatoš, Ševc), 52. P. Jelínek (Ordoš, Kolmann) - 15. Chlouba (Poletín, Chrpa), 44. V. Růžička ml. (Dietz, Vondrka), 65. V. Růžička ml. (Valach). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 7096.

HC Olomouc - Aukro Berani Zlín 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka:
3. Herman (Staněk). Rozhodčí: Mrkva, Souček - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 5500.