Kometa otočila v závěru zápas na Spartě. Litvínov vyhrál v Hradci

21:00
HRADEC KRÁLOVÉ/PRAHA - Hokejisté Komety Brno a Litvínova si připsali ve čtvrtfinále play off extraligy první bod. V úvodních duelech sérií vyhráli „chemici“ v Hradci Králové 3:2, stejným poměrem pak zvítězila Kometa na ledě pražské Sparty. Ještě v 55. minutě přitom Sparta vedla 2:1. Série na čtyři vítězné duely pokračují v úterý opět v Praze a na východě Čech.

Útočník Komety Vojtěch Němec (uprostřed) se raduje z gólu do sítě sparťanského gólmana Tomáše Pöpperleho. foto: ČTK

Chomutov vstal z mrtvých, doma deklasoval Boleslav, do čtvrtfinále jde i Plzeň

V Praze otevřel skóre Hlinka, hrající jubilejní 150. utkání za Spartu v play off, a o 22 vteřin později vedli domácí po Vránově teči již 2:0.

Na začátku druhé třetiny ale snížil Vojtěch Němec a v 56. minutě srovnal Nečas, který zužitkoval Krejčíkovu sraženou střelu od modré.

Novým trenérem Komety se stal její majitel Libor Zábranský
Extraligový navrátilec Martin Erat zakotvil v brněnské Kometě.

O minutu později sparťané zaváhali a přečíslení dvou na jednoho zakončil třetím gólem Komety Mallet. Vyrovnat se už Spartě nepodařilo ani ve více než dvouminutové power play.

Čtvrtfinále - 1. zápasy:

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. J. Hlinka (P. Vrána, Kumstát), 5. P. Vrána (Řepík, J. Hlinka) - 23. V. Němec (Vincour, Krejčík), 56. Nečas (Krejčík, M. Erat), 57. Mallet (H. Zohorna, Bartejs).

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Kukumberg (Jaroslav Bednář, Gregorc), 60. Džerinš (Köhler, Šimánek) - 19. Válek (Kubát, J. Doležal), 32. Lukeš, 51. Martynek (K. Pilař, Z. Sklenička).

Utkání nedopískal hlavní rozhodčí Pešina, jehož zasáhl domácí útočník Forman nechtěně hokejkou. Ve třetí dvacetiminutovce doplnil zbylou trojici sudích náhradník Hodek.

Také v Hradci se do vedení dostali domácí hokejisté, když Kukumberg bekhendem prostřelil Januse.

Válek ale v 19. minutě vyrovnal a v druhé třetině zajistil Litvínovu náskok Lukeš, jenž se po soupeřově špatném střídání zmocnil ve vlastním oslabení puku a přečíslení dvou na jednoho vyřešil střelou nad Rybárovu lapačku.

V 51. minutě Litvínovští zvýšili. Rybár vyrazil Pilařův pokus z poloviny hřiště před sebe a Martynek z dorážky upravil na 3:1. Snaha Hradce Králové přinesla změnu stavu až 20 vteřin před koncem, ale Džerinšova trefa už prohru domácích neodvrátila.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...