Kometa deklasovala ve třetím semifinále Hradec 8:0 a v sérii vede 2:1 na zápasy

20:02
BRNO - Hokejisté Brna deklasovali ve třetím zápase semifinále play off extraligy Hradec Králové 8:0 a v sérii hrané na čtyři výhry se ujali vedení 2:1. Hattrickem podpořil úspěch domácí Komety obránce Ondřej Němec, brankář Marek Čiliak oslavil dnešní 27. narozeniny čistým kontem. Mountfield tak po návratu do nejvyšší soutěže v roce 2013 prohrál na ledě Brna i devátý zápas. Semifinále pokračuje pod Špilberkem v pondělí.

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas: HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové, radost domácích. foto: ČTK

Kometa vstoupila do utkání aktivně a snažila si v domácím prostředí vytvořit tlak, hosté však hned od úvodu ukazovali, že chtějí hrozit zejména z rychlých protiútoků. Bezbrankový stav se změnil v 8. minutě, kdy se po závaru před Rybárem dostal k puku obránce Němec a střelou od mantinelu posunul svůj tým do vedení. Vyrovnat mohli Bednář se Šimánkem, Čiliak však přečíslení dva na jednoho se štěstím vyřešil.

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas: HC Kometa Brno - Mountfield...

V 17. minutě se domácí už radovali z druhé trefy, rozhodčí však po konzultaci s kolegou u videa viděli situaci jinak. Puk po zakončení Vojtěcha Němce nepřešel brankovou čáru.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 8:0 (1:0, 3:0, 4:0)

(semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas)

Branky a nahrávky: 8. O. Němec, 22. M. Erat (Krejčík, Zaťovič), 29. O. Němec, 37. H. Zohorna (Mallet), 43. Nečas (H. Zohorna), 46. Zaťovič (M. Erat, Krejčík), 48. Gulaši (Krejčík), 52. O. Němec. Rozhodčí: Hribik, Pražák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6, navíc Dietz (Hradec Králové) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

Brno: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, od 41. navíc F. Král - M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - Vincour, L. Čermák, Dočekal - Haščák, V. Němec, Zaťovič - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Vondráček. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Haken a Pešout.

Hradec Králové: Rybár (41. Kacetl) - Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Pláněk, Vydarený, Čáp - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej - Jarůšek, T. Knotek, Picard - Köhler, Dragoun, Šimánek - R. Pavlík, Nedvídek, Kopta. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Jihomoravany to ale dlouho mrzet nemuselo. Dočekalova šance na konci první třetiny sice ještě gólem neskončila, ve 22. minutě se ale již v přesilové hře prosadil Erat. V jedné z mála hradeckých šancí mohl snížit Jarůšek, Čiliak však byl připravený.

V 29. minutě se prosadil podruhé v zápase obránce Němec a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Ještě ve druhé třetině navíc Rybára překvapil přesnou střelou nad rameno pod horní tyč Hynek Zohorna a bylo jasné, že do vedení v sérii půjde Kometa.

Ve třetí třetině dostal v brance hostů šanci Kacetl, hned z první střely ale inkasoval, když jej překonal Nečas. Vzápětí byl vyloučen Köhler a Kometa vedla již 6:0. Eratovu střelu tečoval Zaťovič a připsal si stejně jako Erat první gól v play off.

Ze strany domácích to však zdaleka ještě nebylo všechno, o další branku se postaral obránce Gulaši při hře čtyři na čtyři. Hradec poté mohl snížit v krátké přesilovce pět na tři, Čiliaka však o čisté konto nepřipravil. Naopak při následné klasické přesilovce se do brejku dostal Ondřej Němec a završil hattrick.