Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Kolář se poprvé trefil za Vladivostok, Mojžíš nečekaně končí ve Slovanu

17:28
MOSKVA/PRAHA - Gól českého obránce Jana Koláře neodvrátil porážku hokejistů Vladivostoku v Kontinentální lize na ledě Chabarovsku. Kolář v prvním zápase Admiralu v nové sezoně snížil v 57. minutě v přesilovce na konečných 4:5. Hosté sice vedli už v deváté minutě o dvě branky, ale o náskok přišli.

Tomáš Mojžíš foto: ČTK

Výsledek KHL

• Chabarovsk - Vladivostok 5:4 (za hosty Kolář 1+0)

Kolář hrál v minulém ročníku KHL za Doněck, po vyřazení ukrajinského klubu ze soutěže se dohodl na roční smlouvě s Vladivostokem. Tým z Dálného východu vede slovenský trenér Dušan Gregor, jenž v minulosti pracoval například v Liberci.

Zápas v Chabarovsku pískal rozhodčí Antonín Jeřábek, který do KHL zamířil před touto sezonou z české extraligy.

Porážkou skončila premiéra v KHL pro útočníka Vladimíra Sobotku. Český reprezentant, jenž v létě nečekaně vyměnil St. Louis za Omsk, se v prvním utkání sezony bodově neprosadil a Avangard prohrál doma 0:1 s Novokuzněckem.

Obránce Mojžíš překvapivě končí ve Slovanu

Tomáš Mojžíš nečekaně končí ve Slovanu Bratislava. Mistr světa z roku 2010 opustil podle informací slovenských médií klub krátce před jeho prvním zápasem v nové sezoně Kontinentální ligy.

Dvaatřicetiletý Mojžíš přišel do Slovanu loni v lednu ze Lva Praha. Za rok a půl odehrál za slovenský celek včetně play off 65 zápasů, ve kterých nasbíral 20 kanadských bodů.

Nyní Mojžíš podle všeho doplatil na příchod slovenského reprezentanta Tomáše Starosty, kterého klub angažoval v pondělí a zařadil jej hned do elitní obranné dvojice. Český bek se pak nevešel na soupisku pro KHL.