Klopp slaví, Liverpool uštědřil Contemu první porážku na lavičce Chelsea

23:13
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea podlehli v předehrávce 5. kola anglické ligy doma Liverpoolu 1:2 a utrpěli první soutěžní porážku pod vedením trenéra Antonia Conteho. Svěřenci Jürgena Kloppa se v neúplné tabulce posunuli na čtvrté místo a mají stejně bodů jako druhý Everton a třetí Chelsea.

Radost Lovrena a Kloppa po výhře Liverpoolu na půdě Chelsea. foto: Reuters

Anglická fotbalová liga - 5. kolo

Chelsea - Liverpool 1:2 (61. Diego Costa - 17. Lovren, 36. Henderson).

Skóre na Stamford Bridge otevřel v 17. minutě Dejan Lovren, který si naběhl na Coutinhův centr na vzdálenější tyč a volejem nedal brankáři Thibautu Courtoisovi šanci. Belgický gólman byl bezmocný i v 36. minutě, kdy se 30 metrů od branky opřel do míče Jordan Henderson a trefil přesně pravý horní roh.

Chelsea se po přestávce zlepšila, ale dokázala pouze snížit. V 61. minutě po přihrávce Nemanji Matiče od brankové čáry zblízka poslal míč do sítě Diego Costa a s pěti trefami se osamostatnil v čele tabulky střelců.