Klika pro Gábinu. Soukalová získala bronz s náskokem pouhých devíti desetin

15:15
RUHPOLDING/PRAHA - Před týdnem přišla Gabriela Soukalová v Ruhpoldingu kvůli zapomenuté hůlce na střelecké podložce o triumf ve sprintu. Tehdy ji Němka Franziska Hildebrandová porazila o pouhé tři desetiny sekundy! Ve čtvrtečním vytrvalostním závodě se tentokrát přiklonilo štěstí na stranu Gábiny, Hildebrandovou porazila o 0,9 s, díky čemuž jí v cíli patřilo třetí místo.

Gabriela Soukalová třetí místo ve vytrvalostním závodě doslova vydřela. foto: ČTK/AP

Moravec znovu střílel bezchybně. Ve vytrvalostním závodě byl čtvrtý

Soukalová, která minulý týden obsadila v Ruhpoldingu dvakrát druhé místo, se tak už posedmé v této sezoně dostala na stupně vítězů.

Navýšila tak svůj náskok v průběžném pořadí Světového poháru. Druhá Francouzka Marie Dorinová Habertová na ni ztrácí už 45 bodů.

Soukalová navíc potvrdila svou hegemonii v této sezoně, i ve dvanáctém individuálním závodě skončila v elitní desítce, což se nikomu jinému nepodařilo.

„Škoda té jedné rány, ale tohle je přesně ten výsledek, co Gábina potřebovala, aby si upevnila vedení ve Světovém poháru,“ řekl České televizi šéftrenér českého týmu Ondřej Rybář.

Zaber! Ondřej Moravec při stoupání.
Český biatlonista Michal Šlesingr.

„Navíc vrátila Hildebrandové těsnou prohru z minulého týdne, což jí taky dodá sebevědomí pro další závody,“ doplnil Rybář.

Z výhry se stejně jako v úvodu sezony v Östersundu radovala Italka Dorothea Wiererová, která ani jednou nechybovala.

Na druhém místě skončila Kaisa Mäkäräinenová z Finska, která stejně jako Soukalová udělala na střelnici jednu chybu. Českou biatlonistku porazila o 15 sekund.

Jedinkrát minula na střelnici i Veronika Vítková, která skončila čtrnáctá. Eva Puskarčíková, Jitka Landová ani Lucie Charvátová naopak nebodovaly.

Vytrvalostní závod (15 km):

1. Wiererová (It.) 40:19,9 (0 tr. minut), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -54,8 (1), 3. Soukalová -1:09,9 (1), 4. Hildebrandová (Něm.) -1:10,8 (1), 5. S. Gasparinová (Švýc.) -1:23,8 (0), 6. Dorinová Habertová (Fr.) -1:25,6 (2), 7. Fialková (SR) -1:37,8 (1), 8. Sanfilippová (It.) -1:41,2 (1), 9. Dahlmeierová (Něm.) -1:41,6 (2), 10. Podčufarovová (Rus.) -1:55,9 (0), ...14. Vítková -2:24,5 (1), 49. Puskarčíková -5:10,3 (3), 80. Charvátová -8:03,1 (7), 81. Landová -8:09,7 (6).