1. dubna 2011 21:30, aktualizováno  22:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kličko se blíží. Pála získal evropský pás WBO

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Ondřej Pála s pásem pro evropského mistra organizace WBO | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Pála s pásem pro evropského mistra organizace WBO | foto: Václav Mudra - MÉDEA

BERLÍN/PRAHA Před největší výzvou kariéry stál nejlepší český boxer v těžké váze Ondřej Pála. A poradil si s ní skvěle. V Berlíně porazil technickým k.o. v sedmém kole ukrajinského pořízka Oleksije Mazikina po jasném průběhu duelu. Šestadvacetiletý rodák byl lepší ve všech sedmi odboxovaných kolech a po 29. výhře kariéry si připnul pás evropského šampiona prestižní organizace WBO.

Nejlepší český boxer v těžké váze Ondřej Pála neprohrál mezi šestnácti provazy již sedmnáct zápasů v řadě a téměř pět let. Korálek s pořadovým číslem 18 na úspěšnou šnůru navléknul v Berlíně v titulovém duelu o pás mistra Evropy WBO proti Ukrajinci Oleksijovi Mazikinovi, kterého porazil technickým k.o. po sedmi kolech. Sedmi kolech naprosté nadvlády nad děním v ringu.

VÍCE ČTĚTE

Šestatřicetiletý ukrajinský veterán neměl proti o deset let mladšímu českému bijci šanci od úvodního gongu. A to přesto, že Pála téměř celý duel odboxoval jen přední rukou, jelikož šetřil zraněné pravé rameno. Po dvou úvodních opatrných kolech začal český šampion těžké váhy dominovat v ringu díky skvělé technice. Mazikin, který s Pálou prohrál již v roce 2009, nestíhal chytat údery svého soupeře.

DRUHÝ ČESKÝ EVROPSKÝ ŠAMPION

- Evropským titulem se od září může pyšní nejúspěšnější český profesionál Lukáš Konečný. Ten získal prestižní evropský titul organizace EBU v v lehké střední váze loni v září po vítězství nad Britem Matthewem Hallem. Titul následně obhájil v prosinci v Praze proti Francouzi Hamletu Petrosjanovi. Nyní by jej měl obhajovat v Ústí pro jeho krajanovi Husseinu Bayramovi.

- Ondřej Pála nyní drží titul mistra Evropy organizace WBO, která patří mezi čtyři nejprestižnější na světě. Jeho titul sice nemá lesk pásu Konečného, je ale důležitější z pohledu žebříčkového postavení. Pálu totiž posune do elitní desítky zmíněné organizace mezi potencionální soupeře, ze kterých si vybírá šampion. Tím není pod hlavičkou WBO nikdo jiný, než ukrajinský kolos Vladimir Kličko. S tím loni na podzim Pála trénoval v Rakousku a netají se tím, že by se s ním jednou rád utkal i v zápase o titul mistra světa.

Od pátého kola na něm byl vidět znatelný úbytek sil. V šestém i sedmém kole si již Pála dělal v ringu téměř co chtěl a byla jasné, že se diváci všech vypsaných dvanácti kol nedočkají. A tak se i stalo. Mazikin po domluvě se svým týmem duel v přestávce mezi sedmým a osmým kolem zabalil.

Z titulu evropského šampiona WBO, jedné ze čtyř nejprestižních organizací (vedle IBF, WBC a WBA), se tak mohl radovat český boxer. Svěřenec kouče Jurije Krivoručka si připsal celkem již 29. triumf kariéry a jedenadvacátý před limitem, přičemž prohrál pouze dvakrát v roce 2006.

Co titul pro českého bijce znamená? Posun v žebříčku boxrec.com ze 36. místa na hranici elitní dvacítky a hlavně skok do TOP 10 organizace WBO. Té organizace, které vládne pevnou rukou nejlepší boxer těžké váhy současnosti Vladimir Kličko. K zápasu k němu má sice Pála ještě daleko, ovšem v berlínské noci pro něj udělal největší krok v kariéře.

Druhému českému boxerovi na galavečeru se již tolik nevedlo. Michal Bilak prohrál k.o. ve třetím kole s Němcem Firatem Arslanem. Připsal si tak již 17. porážku ve 36. duelu kariéry.

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku
ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku

V podstatě jde o pohádku, protože vše končí dobře, jen svatbou to teprve začalo...