14. února 2016 11:20 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Klepaly se mi nohy a chtěla jsem dělat dřepy, říká zlatá finišmenka Vítková

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Český tým, zleva  Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Lucie Charvátová,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český tým, zleva Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Lucie Charvátová,... | foto: ČTK

PRESQUE ISLE Skvělé tři dny prožily české biatlonistky v americkém Presque Isle. Po dvou individuálních výhrách Gabriely Soukalové se radovaly i z triumfu ve štafetě. Při něm v sobotním závodě překonaly mráz i tmu.

Kvarteto Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, která musela po střelbě vestoje na trestné kolo, Soukalová a v šeru finišující Veronika Vítková navázalo na tři loňské triumfy ze štafety a před mistrovstvím světa se znovu pasovalo do role favoritek.

„Jsem samozřejmě nadšené. Víc není třeba říkat,“ uvedla Soukalová na tiskové konferenci. „Můžeme si teď věřit, že jsem v dobré formě. Vše směřuje krok za krokem ke světovému šampionátu a doufám, že se tam předvedeme co nejlépe.“ Vedoucí žena Světového poháru Soukalová se v Presque Isle blýskla třemi výhrami, před štafetou ovládla sprint a stíhačku. „Mám za sebou fantastické tři dny. Nepamatuju se, že bych se někdy v této době cítila tak dobře,“ řekla. Tři závody v jednom dílu SP vyhrála podruhé. Ve finále SP v Chanty-Mansijsku před třemi lety kralovala ve sprintu, stíhačce a v závodu s hromadným startem.

I ve štafetě Soukalová zářila. Na třetím úseku vyrážela na trati devátá s odstupem skoro 50 vteřin, ale na jeho konci už jela s náskokem první. Musela dohánět ztrátu, kterou nabrala Charvátová. Ta byla chvilku třetí, ale po stojce musela na trestné kolo. „Když jsem třetí ránu trefila pod, znervózněla jsem a chybovala, ale pak jsem běžela, co nejrychleji to šlo,“ řekla Charvátová.

Zmrzlé prsty se koupaly ve sněhu

Finišmanka Vítková první místo udržela, ale snadné to neměla. Postupně se stmívalo a osvětlení bylo špatné. „Ve svěťáku jsem něco takového nezažila. Sjezdy byly náročné a na tmu na střelnici zvyklá nejsem,“ řekla pro biatlon.cz.

I proto při závěrečné stojce málem jela trestné kolo. „Už jsem se na něm viděla,“ přiznala. Jeden z terčů trefila až posledním třetím náhradním nábojem. „Když jsem to nedala na druhý náboj, tak se mi hodně klepaly nohy. Chtěla jsem dělat i dřepy, ale na ty nedošlo. Naštěstí to pak spadlo a hodně se mi ulevilo,“ řekla.

Chybovaly rovněž soupeřky a poslední kolo jela Vítková bezpečně v čele. „Když mi hlásili náskok, tak jsem si to jen užívala,“ usmívala se Vítková.

Závod se jel znovu v mrazu, Češky proto startovaly oblepené páskami v obličeji. „Před závodem jsem si zmrzlé prsty vykoupala ve sněhu a to mi docela pomohlo, ale potřebovaly by i nohy, ty zmrzly hodně,“ uvedla Puskarčíková.

Po návratu do Evropy čeká biatlonistky příprava ve slovinské Pokljuce a od 3. března mistrovství světa v Oslu.

ČTK
  • 0Diskuse