Kladno v baráži stále čeká na vítězství, Olomouc jde do čela

20:46
PRAHA - Olomouc potvrzuje v baráži o hokejovou extraligu skvělou formu. Hanáci porazili na domácí půdě Chomutov a po čtyřech zápasech jdou do čela skupiny. Na první vítězství naopak stále čeká Kladno, které sice proti Boleslavi vedlo, ale nakonec prohrálo 1:2 po samostatných nájezdech.

Jan Dalecký uniká protivníkovi. foto: MAFRA - Michal Šula

Olomoučtí si už v baráži nad Chomutovem jednou vylámali zuby, před svými fanoušky ale mírného favorita předčili. Domácí během čtyřiceti minut dvakrát vedli, ale stav 2:2 je do výhodnější pozice nestavěl.

Rozhodnutí nakonec přišlo v čase 58:36, kdy David Ostrížek tečoval nahození od modré čáry mimo dosah brankář Růžičky, který na změnu směru letícího puku nestačil reagovat. Chomutovu už nepomohla ani následná hra bez brankáře.

Nájezdová loterie patřila Boleslavi, Kladno znovu smutní

Přitom to měl být zápas, v němž se kladenští Rytíři toužili odrazit z výsledkové krize. V bojovném klání vedli od čtrnácté minuty zásluhou Černoška, další gólovou radost si už ale neužili.

Soupeř ve třetí třetině po Klimentově střele srovnal a samostatných nájezdech mu nakonec bod navíc zajistil Jirůšek. Rytíři tak prohráli i čtvrtý z barážových zápasů. Na svém kontě mají pouze bod.

4. kolo baráže o hokejovou extraligu

HC Olomouc - Piráti Chomutov 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Marosz z trestného střílení, 24. Švaňhal (Jergl), 59. Ostřížek (Jaroměřský, Kucharczyk) - 12. Kämpf (Hromas), 26. Hromas (Šagát). Rozhodčí: Lacina, Turčan - Bryška, Lučan. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 4197.

Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 1:2sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Černošek (Kuchler, Patera) - 51. Klimenta (Broš), rozhodující sam. nájezd Jarůšek. Rozhodčí: Husička, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 2958.