Kladno ukončilo černou sérii. Porazilo Vítkovice

20:13
OSTRAVA - Hokejisté Kladna ukončili černou sérii a po jedenácti porážkách s Vítkovicemi na ledě úřadujícího vicemistra zvítězili 3:2. O výhře Středočechů rozhodl devět minut před koncem ve vlastním oslabení Jan Eberle, pro kterého to byl první střelecký zápis v sezoně.

Vítkovice Steel - Rytíři Kladno, kladenský Jiří Bicek se raduje z druhého gólu. foto: ČTK

Minimálně na úvodním zaujetí bylo znát, že hosté by komplex z Vítkovic rádi konečně prolomili. "Dlouho jsme venku nevyhráli a věřili jsme, že už to konečně vyjde. Do 35. minuty nebyl výkon Vítkovic takový, jak jsme zvyklí. Dokázali jsme se vyrovnat jejich pohybu, který nám vždy dělá problémy," radoval se trenér Kladna Jiří Kopecký.

Jeho svěřenci začali svižně a v sedmé minutě měl vedoucí gól na hokejce Patera, ale po Kuchlerově přihrávce z rohu hřiště trefil z brankoviště Málka.

Domácí střídali lepší momenty s horšími. Trvalý tlak rozvinout nedokázali, přesto měli možnosti. Cháberu málem bombou z úhlu překvapil Strapáč a rychlý protiútok nedokázal ve 12. minutě zakončit Húževka, který jen nastřelil gólmanův beton. Do vedení tak šli hosté, když nenápadnou Kamešovu ránu od modré čáry před Málkem tečoval Hovorka.

Vítkovice Steel - Rytíři Kladno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 34. Šedivý (Walker, Burger), 47. Szturc (Strapáč, J. Káňa) - 18. Hovorka (Kameš, Dragoun), 24. Bicek (Patera, Kuchler), 51. Eberle (Valský). Rozhodčí: Hradil, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8, navíc J. Káňa - Dragoun oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3800.

Náladu hostům ještě vylepšil v úvodu druhé třetiny Bicek. Kladnu vyšla na výbornou hned první přesilovka v utkání a Paterovu pobídku další šikovnou tečí zvedl pod horní tyčku Bicek.

Důsledkem byly korektury ve vítkovické sestavě, po nichž se vicemistr přece jen probral. Do zápasu ho vrátil Šedivý, jenž těsně před koncem přesilové hry prostřelil Cháberu mezi nohama. Vyrovnání měl v 39. minutě na holi Walker, ale před prázdnou brankou nezpracoval puk. Domácí manko vymazali až ve 46. minutě. Kladenská obrana si nedala pozor na Szturce, který našlápl do sóla a kličkou na forhend obelstil Cháberu.

Vítkovice měly tlak a několik přesilovek. Zdálo se, že utkání otočí, ale při početní výhodě jim ujel Eberle a povedeným blafákem překonal Málka. Dá se říct, že z ojedinělého protiútoku jsme dali na 3:2 a pohlídali si výsledek, protože psychická výhoda už byla na naší straně. Jsme rádi, že už nemusíme číst, jak dlouho jsme s Vítkovicemi nevyhráli," oddechl si Kopecký.

Pokus o závěrečný tlak Ostravanům pokazil vyloučením Sloboda a Vítkovice podruhé za sebou doma nebodovaly. "Jsme zklamáni. Nedokázali jsme potvrdit výsledek ani výkon z Liberce. Scházel nám v prvních dvou třetinách pohyb, přihrávky nenacházely adresáta a hra byla špatná," litoval vítkovický kouč Zdeněk Moták.