Kladno s Jágrem nestačilo na Plzeň. Třinec promarnil náskok a odmítl šanci jít do čela

Milan Gulaš dostává puk přes hůl Jaromíra Jágra. foto: ČTK

Aktualizováno
Plzeň - Hokejisté Liberce přetlačili Pardubice až v nájezdech 3:2 a nechali soupeře samotného na posledním místě. Litvínov totiž porazil Karlovy Vary 2:1 a Pardubicím v tabulce odskočil. Uspěl i Zlín, který otočil v Třinci na 5:4. Kometa si ve 22. kole Tipsport extraligy poradila s Olomoucí 4:3.
  20:14aktualizováno  21:17

Kometa ukončila trápení

Zdá se, že Kometa zapomněla na sérii šesti porážek, vyhrála už podruhé za sebou. Tři body si ovšem musela ubojovat, neboť Olomouc se do poslední chvíle nevzdala. Ještě v 60. minutě snížil na rozdíl jednoho gólu Lukáš Nahodil.

Trefil se přitom podruhé, protože ve 24. minutě tečoval střelu Zbyňka Irgla. Reagoval na dva brněnské góly z 2. a 22. minuty, kdy se prosadili nejdřív Jakub Lev a následně Luboš Horký poté, co mu čistě vyhrál vhazování Tomáš Plekanec.

Litvínov bez Šlégra přehrál Vary

Pět zápasů to trvalo, až pošesté Litvínov vyhrál, zastavil tak rozjeté Karlovy Vary. Za úspěchem vykročili domácí už po třinácti vteřinách. Samson Mahbod bekhendem vyzval Richarda Jarůška, jenž neváhal a u pravého kruhu pro vhazování vystřelil přesně.

V sedmé minutě sice Martin Rohan nahozením od modré čáry srovnal, ale ještě v první třetině padl nakonec vítězný gól.Při dvojnásobné početní výhodě vyslal pokus Tomáše Pavelka. V další části zápasu už gól nepadl, Litvínov uhájil těsné vedení.

Třinec promarnil náskok

Do 32. minuty vedl Třinec 3:0, ještě v 52. minutě držel náskok 4:2. Možná se už těšil na čelo tabulky, jenže Zlín se nevzdal a vybojoval ohromně důležité body. Gólem a dvěma asistencemi se ukázal například obránce Jakub Ferenc.

Byl to on, kdo se podílel i na vyrovnávací akci, když v 55. minutě Tomáš Fořt dorážel. V prodloužení nikdo nerozhodl. V nájezdech Zlínu pomohlo, že chyboval jediný hráč. Tři třinecká proměněná trestná střílení na čtyři trefy Zlína nestačila. Vítězný gól zapsal Valentin Claireaux.

Milan Gulaš dostává puk přes hůl Jaromíra Jágra.
Hráči Plzně se radují z gólu.

Boleslav zvládla duel s Hradcem

Na gól chudé představení, ale úlevné body pro Mladou Boleslav, která napravila prohru se Spartou. Upevnila si tak místo mezi nejlepší šestkou, zatímco Hradec padl pošesté ze sedmi posledních duelů a dál zůstává na pozicích pro předkolo, jen dva body před devátým Kladnem.

O vítězi rozhodl ve 20. minutě David Bernad, jenž překvapil od levého mantinelu pokusem až do vzdálenějšího růžku branky Marka Mazance. Nulu udržel Gasper Krošelj.

Kladno nestačilo na Plzeň

Plzeň to doma lehké neměla. Kladno se sice po celý zápas sráželo častými vyloučeními, jenže domácí využili jen jednu výhodu z devíti. A to až teprve v samém závěru, kdy šel přes oslabení brankář Denis Godla na střídačku a nechal prázdnou klec. Marně doufal, že Kladno srovná.

Naději ale měl, protože jen chvíli předtím nahrál Jaromír Jágr spoluhráči Ladislavu Zikmundovi na snížení na 1:2. Do té doby ale střílela jen Plzeň. Zejména gól Milana Gulaše ve 24. minutě byl výstavní. Vyjel ze středního pásma s pukem, vykoupal obránce Kehara a zasunul puk pod betony až do brány.

Pardubice nezvládly nájezdy

Bojovaly srdnatě, dvakrát vedly, nakonec ale mají jen bod. Pardubice nezvládly nájezdy, ty rozhodl Petr Jelínek. Góly začaly padat až od 36. minuty, kdy rovnou z trestné lavice ujel do úniku Matěj Beran a poslal puk mezi betony Dominika Hrachoviny.

Liberec srovnal díky teči pardubického obránce Tomáše Voráčka. Na přesilovkový gól Jana Mandáta z 54. minuty zase reagoval o čtyři minuty později Radan Lenc.

22. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - PSG Berani Zlín 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 3:2, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky:
27. M. Stránský (P. Vrána, Krajíček), 28. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Hrehorčák), 29. Marcinko (Dravecký), 47. P. Vrána (Krajíček, M. Stránský) - 32. P. Sedláček (Kubiš, Ferenc), 35. Šlahař (Honejsek, Claireaux), 52. Buchta (Honejsek, Šlahař), 55. Fořt (M. Novotný, Ferenc), rozhodující sam. nájezd Claireaux. Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 4215.

Sestavy: Třinec: Kváča - Kundrátek, Zahradníček, M. Doudera, Krajíček, D. Musil, Galvinš - Chmielewski, P. Vrána, M. Stránský - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák - Martynek, Polanský, Adamský - Š. Novotný. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Zlín: Čiliak (od 3. sam. nájezdu Huf)- Ferenc, M. Novotný, D. Nosek, Buchta, Gazda, Freibergs, Matyáš Hamrlík - Fořt, Claireaux, Köhler - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, Fryšara, Dufek. Trenéři: R. Svoboda a Martin Hamrlík.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
1. Jarůšek (Mahbod, Jánošík), 15. T. Pavelka (Mahbod, J. Petružálek) - 7. M. Rohan (T. Kubalík). Rozhodčí: R. Svoboda, Pražák - D. Klouček, Špringl. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 3682.

Sestavy: Litvínov: Janus - Jánošík, L. Doudera, Kudla, Ščotka, Baránek, T. Pavelka - Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek - J. Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, Helt, Zygmunt - Kašpar, J. Mikúš, Trávníček - Jurčík. Trenéři: Kotrla, Skuhrovec a J. Beránek mladší.

Karlovy Vary: Bednář - Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, Mikyska, M. Rohan - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, T. Mikúš, V. Polák - T. Kubalík, Raška, Kohout - Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenéři: Pešout a Mariška.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Gulaš (Jank), 37. Budík (Kodýtek, Kantner), 60. Kantner (Gulaš, Mertl) - 57. Zikmund (Jágr). Rozhodčí: Pešina, Kika - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:9, navíc Hajný (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7581 (vyprodáno).

Sestavy: Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Budík, Vráblík, Jank, Kaňák, Moravčík - Gulaš, Mertl, Kantner - Rob, Kracík, V. Němec - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Pour, F. Suchý, Malát. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

Kladno: Godla - Nash, Austin, Romančík, Kehar, Zelingr, Barinka - Jágr, Stach, Zikmund - Bílek, Machač, O’Donnell - Redlich, Melka, J. Strnad - Š. Bláha, T. Kaut, Hajný - od 30. navíc Š. Jelínek. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
2. Lev (Štencel, J. Hruška), 22. L. Horký (Plekanec), 26. Orsava (P. Holík, Zaťovič), 49. Kucsera - 24. Nahodil (Irgl, P. Musil), 46. Skladaný (Burian), 60. Nahodil (Švrček). Rozhodčí: Hodek, Micka - Lučan, Kis. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 7204.

Sestavy: Brno: Vejmelka - Svozil, O. Němec, Pyrochta, Baranka, Gulaši, Štencel, Bartejs - Zaťovič, P. Holík, Svačina - Jenyš, Plekanec, L. Horký - Orsava, J. Hruška, Lev - Dočekal, Kusko, Kucsera. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Oslizlo.

Olomouc: Lukáš - Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík, Škůrek - Strapáč, Kolouch, Irgl - Klimek, Nahodil, P. Musil - Olesz, J. Knotek, V. Tomeček - Burian, Handl, Skladaný. Trenéři: Moták a Tomajko.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky:
20. Bernad (Fillman, Klepiš). Rozhodčí: Šír, Šindel - L. Kajínek, Rampír. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 2987.

Sestavy: Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman - D. Šťastný, Bičevskis, Klepiš - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - J. Stránský, Jeglič, Cienciala - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.

Hradec Králové: Mazanec - Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Rosandič, R. Pilař, Nedomlel - Vincour, Rákos, Červený - Smoleňák, Cingel, Chalupa - Jergl, Koukal, Perret - Vopelka, Dragoun, R. Pavlík. Trenéří: V. Růžička st., T. Martinec, P. Svoboda a Krátoška.

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
43. L. Hudáček (Filippi, Šmíd), 58. Lenc (Birner, L. Hudáček), rozhodující sam. nájezd P. Jelínek - 36. M. Beran (J. Zdráhal), 54. Mandát (Kusý, J. Kolář). Rozhodčí: Hejduk, M. Sýkora - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 5120.

Sestavy: Liberec: Hrachovina - Šmíd, Knot, Derner, Graborenko, Hanousek, Kolmann - Ordoš, L. Hudáček, Birner - Marosz, Filippi, Lenc - L. Krenželok, P. Jelínek, Zachar - J. Vlach, A. Musil, Rychlovský. Trenéři: Augusta a J. Kudrna.

Pardubice: Kantor - Eklund, Holland, J. Kolář, T. Voráček, J. Mikuš, J. Zdráhal, Ivan - Tybor, R. Kousal, Mandát - Blümel, Harju, Machala - D. Kindl, T. Knotek, Kusý - Matýs, Pochobradský, M. Beran. Trenéři: Bělohlav, Janecký a Čáslava.