Patera vystřelil Kladnu první výhru, čelo baráže se vyrovnalo

20:06aktualizováno  20:44
CHOMUTOV - Hokejisté Kladna si v pátém kole baráže o extraligu připsali první výhru, když uspěli 1:0 v prodloužení na ledě Chomutova. Vyrovnaný zápas rozhodl devět sekund po začátku prodloužení kapitán Rytířů Pavel Patera. Prodlužovalo se i v druhém souboji. Olomouc nejdřív duel s Mladou Boleslaví vyrovnala při power play, ale vítězství 3:2 v 63. minutě trefil hostující Pavel Musil.

Tomáš Kaberle jede gratulovat Pavlu Paterovi k vítěznému gólu foto: MAFRA - Ondřej Bičiště

V první třetině se hrál opatrný hokej z obou stran. Velkou příležitost otevřít skóre měl Chomutov, který hrál 85 sekund v pěti proti třem. Dvojnásobnou početní výhodu ale Piráti nevyužili. Kladno mohlo otevřít skóre utkání v polovině třetiny, kdy předvedl zdařilou individuální akci Kolářík. Tváří v tvář proti brankáři Růžičkovi ale neuspěl.

Neliba: Hráči jsou zbytečně nervózní

"Pro nás to byl zápas naděje, už jsme byli asi trochu odepisovaní. Lepší by byly tři body, ale i s dvěma body ještě žijeme. Ještě je sedm zápasů a mužstvo může udělat nějakou šňůru. Byl to boj o žití a nežití. To už vítězí zodpovědnost, hráči na obou stranách jsou zbytečně nervózní."
Jan Neliba, trenér Kladna

Ve druhé dvacetiminutovce měli opticky více ze hry domácí, ale nebezpečnější příležitosti si vypracovalo Kladno. Střely Bílka i Miloslava Hořavy ale pochytal spolehlivý Růžička.

V polovině třetiny se do výrazného tlaku dostali Severočeši, příležitosti Jaroslava Svobody i Marka Račuka ale zůstaly ale bez využití. Šest minut před koncem prostření části hry se dostal do samostatného úniku kladenský Dalecký, ale Růžička jeho blafák zlikvidoval. Ve třetí třetině pokračoval opatrný hokej, ani jeden tým nechtěl inkasovat. Tlak si opět vynutil Chomutov, ale dobře chytajícího Cháberu překonat domácí hráči nedokázali. V 59. minutě byl vyloučen domácí Malec a hosté tak měli v závěru zápasu výhodu přesilové hry.

V normální hrací době sice Středočeši rozhodnout nedokázali, ale devět sekund po začátku prodloužení o jejich výhře rozhodl po akci Eberleho pohotově dorážející Patera.

5. kolo baráže o hokejovou extraligu:

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 0:1 p (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka a nahrávka: 61. Patera (Eberle). Rozhodčí: Fraňo, Polák - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4561.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 2:3 p (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 55. Selingr (Ostřížek, Marosz) - 19. Musil (M. Látal), 37. Jarůšek (Bohunický), 63. Musil. Rozhodčí: Mikula, Souček - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 4624.