Kladno podlehlo Vítkovicím pojedenácté za sebou

20:29aktualizováno  21:42
KLADNO - Hokejisté Vítkovic prodloužili svou sérii vítězství ve vzájemných bitvách proti Kladnu na jedenáct, když dnes v rámci 18. extraligového kola vyhráli na soupeřově ledě těsně 4:3. Ostravané vedli ještě na začátku třetí třetiny 3:1, domácí vyrovnali, ale nakonec rozhodl gól Ctirada Ovčačíka z 51. minuty. Dvě branky vítězů zaznamenal bek Denis Rehák, stejně se vedlo domácímu forvardovi Jaroslavu Kallovi.

Vítkovice (Jiří Burger). foto: ČTK

Středočeši motivovaní ukončením černé série začali o něco aktivněji a po nevyužité příležitosti Bělohlava orazítkoval Toman horní tyčku. Ostravané odpověděli stejnou mincí v 10. minutě, kdy situaci kontroloval ještě videorozhodčí. V 16. minutě už ale Rehák propálil Cháberu a po 157 minutách ukončil jeho neprůstřelnost.

Kladno - Vítkovice 3:4

Branky a nahrávky: 26. Kalla (Majeský, D. Růžička), 47. Kalla (Majeský, Patera), 47. Bicek (Patera, J. Drtina) - 16. Rehák (Sloboda), 29. Kolouch (Šedivý), 34. Rehák (Štefanka), 51. Ovčačík (Šedivý). Rozhodčí: Souček, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. Diváci: 1801.

Na začátku druhého dějství Bicek v přesilovce ani nadvakrát nepropasíroval kotouč za Málkova záda. Poté ale hrálo Kladno šest vteřin v pěti proti třem a přesně za tuto dobu také svou výhodu přetavilo ve vyrovnání díky Kallovi, jenž doklepl ze vzduchu Málkem vyražený puk. O necelé tři minuty později se ale pěknou individuální akcí prosadil Kolouch a dvoubrankové vedení zajistil Ostravanům svou druhou gólovou ranou Rehák.

V úvodu třetí třetiny mohli Kladenští oživit své naděje na zvrat, ale nabídnutou přesilovku gólově nezužitkovali a v 44. minutě jim scházel potřebný kousek štěstí, když Bělohlav povedenou ranou zpoza kruhů napálil pravou Málkovu tyč.

Přesto se Středočeši dočkali, když dalšího potrestaného hostujícího hráče Reháka poslal zpět na led už po pěti vteřinách výstavní trefou do horního růžku branky Kalla. Uběhlo jen 44 sekund a po Bickově pohotové dorážce bylo vyrovnáno. Vzápětí hledal Diviš na brankovišti Bělohlava, jehož ale hosté na poslední chvíli pokryli a nedopustili dokonání obratu.

V 51. minutě to byli naopak Vítkovičtí, kdo gólově udeřil při hře čtyři na čtyři: Ovčačík vrátil Ostravanům vedení. Domácí se sice ještě snažili o vyrovnání, jenže jejich závěrečný tlak zhatil Kafkův faul vysokou holí z 57. minuty, po němž kladenský hráč inkasoval trest na dvě plus dvě minuty.

Valský s Paterou se pak sice ještě dostali do přečíslení dvou na jednoho, ale Málek zakončení Valského pokryl a případné prodloužení odvrátil.

Další úterní výsledky:

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 37. Forman (Pacovský, Philipp), 49. Broš (Sersen), 58. Tenkrát (Ton, Bližňák). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 4505.

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 6:3 (5:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. D. Květoň (Peterek, Zíb), 8. Adamský (Kohn, Davison), 9. Orsava (Ostřížek), 10. Peterek (Kohn, Adamský), 11. McGregor (Polanský), 57. Adamský (Peterek, Hrabal) - 19. Rýgl (D. Výborný, Mikulík), 27. Bahenský (Cetkovský, Mozík), 42. Svačina (Vrbata). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 3298.